Головна Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Контакти Новини Благодійність






Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
В ЯКОМУ ВИПАДКУ ПОДАРУНКИ ПІДЛЯГАЮТЬ ОПОДАТКУВАННЮ? 2020-12-21 21:32:30

Наближається пора свят, і деякі компанії готують своїм працівникам новорічні подарунки. Що потрібно знати про оподаткування таких дарунків.

 

Офіс великих платників податків ДПС нагадує, що доходи у вигляді дарунка, нараховані (виплачені, надані) платнику податку (фізичній особі) юридичною особою або самозайнятою особою, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) на загальних підставах, передбачених розд. IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ) для оподаткування додаткового блага (п.174.6 ПКУ).

 

Разом з тим, до доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, з метою оподаткування ПДФО, належить, зокрема, вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (пп. 165.1.39 ПКУ).

 

Отже, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку вартість дарунків, наданих такому платнику працедавцем у негрошовій формі, яка у розрахунку на місяць не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 01 січня звітного податкового року (станом на 01.01.2020 року 4723х25%=1180,75 грн.). Вартість таких дарунків відображається у податковому розрахунку за ф.№1ДФ під ознакою доходу «160».

 

Якщо вартість дарунків перевищує вказаний розмір, то сума такого перевищення оподатковується ПДФО як додаткове благо з урахуванням положень п.164.5 ПКУ і відображається у податковому розрахунку за ф. №1ДФ під ознакою доходу «126».

 

При цьому вартість дарунків, що перевищує вказаний розмір, також є об’єктом оподаткування військовим збором без застосування натурального коефіцієнту, визначеного п.164.5 ПКУ.

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua