Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Флора Фауна Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника ми у facebook t.me/zapovidnyk


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation Ecological Biosphere Reserve
УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ конкурсу дитячої та юнацької творчості «Чорнобиль. Природа. Відродження.» на тему: «Чорнобиль і Фукусіма: відродженню бути!»

Конкурс дитячої та юнацької творчості «Чорнобиль. Природа. Відродження

Організатор конкурсу: Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник.

За сприяння: Державного агентства України з управління зоною відчуження, Іванківської та Поліської ОТГ.

Мета конкурсу: привернути увагу до питань відродження природи в Чорнобильській зоні відчуження  (Україна) та навколо АЕС «Фукусіма-1» (Японія) – територій, що постраждали внаслідок ядерних аварії.

У 2021 році весь світ відзначає 35-ті та 10-ті роковини  радіаційних катастроф на Чорнобильській та Фукусіма-1 АЕС відповідно. Аварія на ЧАЕС була не просто катастрофою, але й трагедією для десятків тисяч людей, які втратили свої домівки. Аварія на «Фукусімі-1» мала менші масштаби, проте теж отримала найвищий – сьомий – рівень надзвичайних ситуацій на реакторах. Наслідки обох аварій для довкілля були вкрай негативними. Проте, крім жорстких уроків для людства, обидві катастрофи підкреслили живучість і силу природи, яка вміє заліковувати рани й відроджуватись, якщо їй не заважати.

Саме цю ідею, в першу чергу, ми хотіли б бачити в роботах наших конкурсантів.

Учасники конкурсу (конкурсанти): учні загальноосвітніх навчальних закладів та вихованці позашкільних навчальних закладів міста Києва, Київської області (Іванківської та Поліської ОТГ) та міста Славутича. Участь у конкурсі є добровільною.

Номінації конкурсу:

- малюнок;

- оригамі (оріґамі);

- листівка-пам’ятка

Малюнок вік конкурсантів 8-10 років, 11-13 років, 14-16 років,  індивідуальна робота та/або колективна робота.

Формат А-4, А-3, техніка виконання – довільна.

Робота повинна бути оформлена на паспарту, мати етикетку на зворотному боці із зазначенням українською мовою прізвища, повного імені конкурсанта, віку, класу, назви  навчального закладу, адреси та контактного телефону.

Оригамі (оріґамі)  – вік конкурсантів 8-10 років, 11-13 років, 14-16 років,  індивідуальна робота та/або колективна робота. Техніка виконання  – довільна.

 Перекидаємо творчий місток до наших друзів з Японії. Адже  мистецтво паперової пластики зародилось саме в країні Вранішнього Сонця. Хоч папір винайшли в Китаї, в Японії здогадались складати з нього фігурки дивовижної краси.

З ідеями відродження природи, багатства тваринного чи рослинного світу на територіях, де трапились техногенні катастрофи, або – дружби між українським та японським народами, що має свою історію, конкурсантам потрібно скласти різноманітні паперові фігури чи композиції в техніці оригамі.  Вітається підпис до робіт як головна думка твору.

Робота повинна мати етикетку із зазначенням українською мовою прізвища, повного імені конкурсанта, віку, класу, назви навчального закладу, адреси та контактного телефону.

Листівка-пам’ятка – вік конкурсантів 8-10 років, 11-13 років, 14-16 років,  індивідуальна робота та/або колективна робота. Формат А-5, А-4, техніка виконання  – довільна.

У спрощеній формі (засобами живопису чи графіки) разом з коротким підписом (прозою чи віршем) створити листівку, яка була б своєрідною пам’яткою-нагадуванням про наслідки аварії на  обох АЕС (Чорнобиль та Фукусіма); або демонструвала силу природи, що відроджується навіть після таких катастроф;  або висловлювала слова підтримки й надихала на спільну роботу щодо усунення наслідків та/або проведення спільних досліджень впливу радіації на навколишній світ.                                                         

Робота повинна мати етикетку із зазначенням українською мовою прізвища, повного імені конкурсанта, віку, класу, назви навчального закладу, адреси та контактного телефону.                                                                    

 

При наданні робіт конкурсанти передають організатору конкурсу всі права на роботи, виготовлені (створені) в процесі участі у конкурсі, в тому числі – право на володіння, користування, розпорядження та розповсюдження в рамках інформаційно-просвітницької кампанії Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, в порядку встановленому Цивільним кодексом України. Конкурсант в момент подачі заявки підтверджує законність набуття права власності Організатора конкурсу на зазначені роботи. У випадку порушення конкурсантами вимог чинного законодавства України (в тому числі, але не виключено, авторських або суміжних прав) винні особи несуть відповідальність відповідно до Законів України.

На вимогу авторів роботи можуть повертатися.

Кожен конкурсант має право брати участь лише у своїй віковій категорії та представити на конкурс не більше трьох робіт.

Критерії оцінювання робіт:

- висвітлення актуальності тематики, повнота її розкриття;

- креативність, нестандартний підхід до виконання роботи;

- якість виконання поданих на конкурс матеріалів.

 

Порядок проведення конкурсу:

Конкурс  триває з 01 лютого 2021 року до 22 березня 2021 року.

Роботи на конкурс подаються не пізніше 19 березня 2021р. разом з оформленою заявкою (додаток А) за адресами:

- м. Київ, вул. Преображенська, 25, каб. 404, 4 пов. Тел.: (044) 275 01 88;

- смт. Іванків, вул. Толочина, 28, каб. 103. Тел.: (044) 275 01 88;

- смт. Красятичі, вул. Воздвиженська, 79в. Тел.: (044) 275 01 88.

 У зв’язку із проведенням конкурсу в умовах загальнодержавного карантину, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від  09 грудня 2020 р. № 1236 “ Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”,  роботи додатково можуть прийматися у вигляді фотографії на електронну адресу konkurs.zapovidnyk@gmail.com. У темі повідомлення обов’язково зазначається «Конкурс», додається заповнена заявка, фото учасника з його роботою, окреме фото роботи та короткий опис роботи (2-3 речення).

Обрання переможця за кожною номінацією та віковою категорією буде проведено шляхом онлайн-голосування на офіційному сайті Чорнобильського заповідника (zapovidnyk.org.ua).

 

Заохочення переможців конкурсу за номінаціями та віковими категоріями:

Місця встановлюються відповідно до кожної номінації та віку: одне – І, два – ІІ та три – ІІІ місця.

Малюнок – вік 8-10 років: І, ІІ, ІІІ місце; вік 11-13 років: І, ІІ, ІІІ місце, вік 14-16 років: І, ІІ, ІІІ місце.

Оригамі – вік 8-10 років: І, ІІ, ІІІ місце; вік 11-13 років: І, ІІ, ІІІ місце, вік 14-16 років: І, ІІ, ІІІ місце.

Листівка-пам’ятка – вік 8-10 років: І, ІІ, ІІІ місце; вік 11-13 років: І, ІІ, ІІІ місце, вік 14-16 років: І, ІІ, ІІІ місце.

Малюнок, оригамі, листівка-пам’ятка – додаткове заохочення без призових місць.

 

Додаток А

до Умов проведення конкурсу

дитячої та юнацької творчості

«Чорнобиль. Природа. Відродження»

 

 

 

ЗАЯВКА

на участь у конкурсі дитячої та юнацької творчості

«Чорнобиль. Природа. Відродження»

на тему «Чорнобиль і Фукусіма: відродженню бути!»

__________________________________________________________________ 

(повна назва навчального закладу, місце розташування)

 

 

п/п

Прізвище, імя

у давальному відмінку

Вік

Клас,

назва гуртка

Контактний телефон, 

 телефон керівника (гуртка/класу)

Номінація: МАЛЮНОК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Номінація: ОРИГАМІ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Номінація: ЛИСТІВКА-ПАМЯТКА

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua