Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Флора Фауна Контакти Новини Благодійність


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation Ecological Biosphere Reserve

Днями в Чорнобилі відбулась нарада щодо виконання робіт в рамках українсько-японського проєкту SATREPS
Представники японського агентства JICA заслухали доповідь про виконання біологічної частини проєкту: протягом трьох років проводились радіобіологічні дослідження мишоподібних гризунів.
У результаті досліджень виявлено механізми, що допомагають тваринам пристосуватись до складних умов осушеної акваторії водойми-охолоджувача ЧАЕС.
Довідково: SATREPS («Наукове і науково-технічне партнерство для сталого розвитку») – японська державна програма під управлінням Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) і Японського науково-технічного агентства (JST).
У 2018-му році, в рамках зазначеного проєкту, започатковано радіобіологічні дослідження. Їх головним виконавцем з української сторони став Заповідник, співвиконавцем – Інститут ядерних досліджень НАНУ.
На базі наукового відділу Чорнобильського заповідника (в м. Чорнобиль) виконувався весь комплекс польових робіт та підготовки зразків (понад 300 зразків за весь період) для цитогенетичних досліджень.


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua