Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Флора Фауна Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника ми у facebook t.me/zapovidnyk


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation Ecological Biosphere Reserve
БЬОРДВОТЧІНГ У ЗОНІ ВІДЧУЖЕННЯ

ГО «Екологічний простір-2020» впроваджує захоплюючий, але й непростий проект «Розвиток екотуризму на територіях, що зазнали радіаційного забруднення – шлях до збереження біорізноманіття українського Полісся». Це, звісно, узагальнена назва задуму, оскільки він має конкретні обриси і завдання.
За підтримки та фінансування Програми малих грантів  ГЕФ Україна та у партнерстві з Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник ми беремось за облаштування локацій  для спостереження за птахами (бьордвотчінг) в дикій природі зони відчуження.
Мова йде про будівництво в Заповіднику п’яти спостережних веж та облаштування прилеглих до них територій (кемпінгів) для вітчизняних та іноземних бьордвотчерів.
Одночасно проект передбачає  популяризацію нового для України напрямку екотуризму, що є одним з найбільш інформативних та гуманних способів вивчення пернатих в їх природному середовищі та, загалом, дослідження біорізноманіття Українського Полісся й екологічно толерантного проведення дозвілля.
Потрібно зауважити, що бьордвотчинг на територіях, що зазнали радіаційного забруднення й отримали статус заповідних, має надзвичайний потенціал. Адже Чорнобильський заповідник розташований на перехресті великих пташиних міграційних шляхів. За сезон тут пролітає 30-50 тисяч гусей, 150-200 тисяч качкоподібних та до 1,5 мільйона інших пернатих. Окрім того, на заповідній території зафіксовано багато колоній лелекоподібних, сивкоподібних, гусеподібних, пеліканоподібних та інших птахів.
На фото - Сичик-горобець (Glaucidium Passerinum).
Фото Сергія Домашевського.


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua