Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Флора Фауна Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника ми у facebook t.me/zapovidnyk


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation Ecological Biosphere Reserve
ПТАШИНИЙ СВІТ ЗОНИ ВІДЧУЖЕННЯ

Поки облаштовуються локації для спостереження за птахами (бьордвотчінг) у рамках  проекту «Розвиток екотуризму на територіях, що зазнали радіаційного забруднення – шлях до збереження біорізноманіття українського Полісся», розповімо вам про неймовірний пташиний світ, що панує на території Чорнобильського заповідника.
Чи знали ви, що птахи  –  найбільша тут за кількістю видів та чисельністю група хребетних тварин?
За даними вчених, у зоні відчуження виявлено більше двохсот видів пернатих; доведено гніздування 178 видів; на зимівлю в Заповіднику залишається близько 19 видів птахів.
Представники пташиного світу дуже різняться між собою за місцем проживання, розміром, забарвленням оперення, способом гніздування, полювання та добування їжі.
Найбільшим птахом Заповідника є орлан-білохвіст – птах ряду Соколоподібних родини Яструбових. Розмах його крил сягає 2,5 м, а середня маса тіла – 7 кг.
Найменшим –  золотомушка жовточуба. Це – один з найменших представників орнітофауни Європи. Маса його тіла – 5-7 г, довжина – орієнтовно 9 см.
Звісно, про всіх птахів зони відчуження детально не розповіси, але про найбільш рідкісних та цікавих пернатих ви дізнаєтесь в наступних наших публікаціях.
Фото орлана білохвоста та золотомушки жовточубої з відкритих джерел


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua