Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Геоінформаційний портал Флора Фауна Гриби Лишайники Водні об'єкти Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури Метеорологічні дані ми у facebook t.me/zapovidnyk instagram






Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve
БАЧИМОМО ЦІЛЬ – НЕ БАЧИМО ПЕРЕШКОД!

При всій повазі до державних структур, вони не в змозі адекватно й ефективно відповісти на численні екологічні виклики, що  нагромадились в існуючому супертехногенному світі.
Величезні внутрішні ресурси й можливості не тільки зрушувати з місця, а й рухати вперед «каміння»-тягарі екологічних проблем мають активні представники громадськості, небайдужі волонтери та природозахисники-аматори.  
Та навіть вони потребують структур, котрі об’єднували б їх навколо спільної мети та завдань.
Такою і є наша громадська організація «Екологічний простір -2020», що була заснована в червні минулого року.
Плани у нас – надзвичайні. І всі, так чи інакше, пов’язані з еколого-просвітницькою діяльністю в регіоні, зі збереженням унікальних куточків природи, з організацією різноманітних заходів задля підвищення поінформованості людей з приводу екологічних проблем тощо.
Першою результативною «ластівкою» нашої громадської організації  стала минулорічна співпраця з грантовим проектом ГЕФ ПМГ «Молодь в дії! Розбудова спроможності та партнерств задля ефективного залучення молоді до кліматичних рішень». Тоді на базі Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника був відкритий еколого-освітній інформаційний центр «Екологічний просторі», де вже було проведено кілька еколого-інформаційних заходів.
Проте попереду у нас – захоплюючий, але й більш складний проект в рамках Програми малих грантів ПРООН/ГЕФ в Україні «Розвиток екотуризму на територіях, що зазнали радіаційного забруднення – шлях до збереження біорізноманіття українського Полісся».
Так, проект – непростий. Але ми бачимо ціль – не бачимо перешкод. Його мета – конкретна. Облаштувати в зоні відчуження локації для спостереження за птахами в дикій природі та популяризація бьордвотчингу –  інформативного й гуманного способу вивчення пернатих в їх природному середовищі.
Загалом, бьордвотчинг – нове в Україні, але надзвичайно цікаве явище, що потребує окремої розповіді.
Про що й буде наступна наша публікація.
А ще ми поділимось з вами деталями проекту, який обіцяє стати знахідкою і принадою для українських бьордвотчерів та прихильників екотуризму.




Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua