Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Флора Фауна Гриби Лишайники Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури ми у facebook t.me/zapovidnyk instagram


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation Ecological Biosphere Reserve
«ТУТ ВЕДЕТЬСЯ ОНЛАЙН МОНІТОРИНГ».
Vodafone Ukraine та Аеророзвідка запустили систему відеонагляду в Чорнобильському заповіднику
На території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника запрацювала система природоохоронного моніторингу.
Це результат спільних дій телеком-оператора Vodafone Україна, Громадської організації «Аеророзвідка» та Заповідника за підтримки Державного агентства України з управління зоною відчуження.
Першим етапом співпраці стало розгортання пілотного проєкту «Радагаст», який передбачає забезпечення відеоспостереження за акваторією річки Прип’ять та прибережними зонами.
Це дасть можливість компетентним службам оперативно реагувати на виникнення лісових пожеж, дії та пересування правопорушників. Крім того, науковці отримають нові інструменти та можливості для вивчення заповідної флори та фауни.
Спостереження за територією Чорнобильського заповідника здійснюватиметься за допомогою сучасних засобів спостереження – відеокамер, тепловізорів, акустичних та сейсмічних сенсорів тощо. Безперебійну передачу даних буде реалізовано на базі 4G мережі Vodafone.

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua