Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Флора Фауна Гриби Лишайники Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури ми у facebook t.me/zapovidnyk instagram


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation Ecological Biosphere Reserve
ТЕТЕРУКИ Й ТЕТЕРУЧКИ

У Чорнобильському заповіднику тетеруки є звичайним гніздовим птахом, які тримаються відкритих та напіввідкритих ділянок. Тут застережена чи не найбільша їх гніздова популяція. Тетеруки – осілі, але в багатосніжні зими деякі птахи з північних регіонів відкочовують і приєднуються до місцевої популяції.
Зимової пори інколи зустрічались великі зграї, що налічували до 80-ти птахів. У деяких зграях також добре помітно статевий розподіл, де є скупчення винятково самиць або самців.
Перші токування самців у Заповіднику спостерігались уже в третій декаді січня. Але активно птахи починають токувати наприкінці лютого - початку березня.
На токах збирається до 10-12 самців. У цей час повсюди чутні специфічні голоси птахів. Поступово активність співаючих пернатих зменшується, коли самиці вже сидять на гніздах. Проте інколи голоси окремих самців можна почути і вкінці травня.
Влітку тетеруки дуже потайливі. Тетеручки водять пташенят на відкритих ділянках, які поросли кущами і високою травою.
Несприятливі чинники для місцевих птахів цього виду – заростання відкритих територій суцільними чагарниками та лісом.

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua