Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Геоінформаційний портал Флора Фауна Гриби Лишайники Водні об'єкти Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури НКП ПРОГРАМИ «ГОРИЗОНТ ЄВРОПА» Метеорологічні дані






Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve
НАЦІОНАЛЬНИЙ КОНТАКТНИЙ ПУНКТ ПРОГРАМИ «ГОРИЗОНТ ЄВРОПА»


Національний контактний пункт (НКП) Рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» за напрямом «Продовольство, біоекономіка, природні ресурси, сільське господарство та навколишнє середовище» було створено на базі Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника згідно з Наказом Міністерства освіти і науки України від 13.06.2024р. №838 «Про затвердження переліку національних контактних пунктів».
Керівник національного контактного пункту:

МАЛЯРЕНКО Валерій Геннадійович
050 419 10 34
096 954 19 25
vmalyarenko@gmail.com

facebook: https://www.facebook.com/groups/1555423838384280?locale=uk_UA


Про програму «Горизонт Європа»

Програма «Горизонт Європа» – є рамковою програмою ЄС з досліджень та інновацій. Ця програма стала дев’ятою рамковою програмою ЄС (FP9). Її основою є «Горизонт 2020», восьма рамкова програма, яка завершилася 31 грудня 2020 року.

Загальний бюджет Програми «Горизонт Європа» становить 95,5 млрд євро. Реалізація Програми розрахована на семирічний період, а саме: 2021-2027 рр.

Програма спрямована на досягнення трьох стратегічних цілей:

Структура Програми «Горизонт Європа передбачає формування трьох напрямів діяльності.

НАПРЯМ I. ПЕРЕДОВА НАУКА

Напрям I Програми «Горизонт Європа» підтримує передові дослідження та проривні наукові ідеї, залучаючи висококваліфікованих дослідників та інноваторів до Європи. Зосереджуючись насамперед на дослідженнях «знизу-вгору», де заявники можуть самостійно визначати теми та напрями своїх проєктів без заздалегідь визначених або спрямованих грантових конкурсів, цей напрям спрямований на підтримку розвитку та поширення наукового передового досвіду, високоякісних знань, методологій і навичок, технологій і рішень для глобальних соціальних, екологічних та економічних викликів. Крім того, він покликаний заохочувати і сприяти підготовці та мобільності дослідників, а також сприяти розвитку та доступу до дослідницьких інфраструктур світового рівня.

Напрям складається з трьох розділів:

НАПРЯМ II. ГЛОБАЛЬНІ ВИКЛИКИ ТА ЄВРОПЕЙСЬКА ПРОМИСЛОВА КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ

З метою максимізації впливу, гнучкості та синергії, науково-дослідницьку та інноваційну діяльність у рамках ІІ напряму організовано за шістьма кластерами, які окремо та разом сприяють міждисциплінарній, міжсекторальній, міжполітичній, транскордонній та міжнародній співпраці:

Кожен кластер сприяє досягненню кількох Цілей сталого розвитку (англ. SDG), і багато Цілей сталого розвитку підтримуються більш ніж одним кластером.

 

НАПРЯМ III. ІННОВАЦІЙНА ЄВРОПА

Цей напрям зосереджений на розширенні масштабів проривних та ринкових інновацій через нову Європейську інноваційну раду (англ. EIC), а також на діяльності, спрямованій на зміцнення та розвиток загального європейського інноваційного ландшафту. Він також включає підтримку Європейського інституту інновацій та технологій (англ. EIT).

ІІІ напрям зміцнює сталі інноваційні екосистеми по всій Європі, сприяє розвитку підприємницьких та інноваційних навичок у перспективі безперервного навчання, підтримує університети ЄС в інтегруванні більшого обсягу підприємницької освіти, виводить на ринок нові рішення для глобальних суспільних викликів, створює синергію та додану вартість в рамках Програми «Горизонт Європа».

Міжнародне співробітництво в рамках програми «Горизонт Європа»:

Європейська комісія активно підтримує міжнародне співробітництво в галузі досліджень та інновацій за допомогою низки інструментів, зокрема угод, фінансових ініціатив, стратегічних заходів та партнерств з країнами та регіонами у всьому світі. Програма «Горизонт Європа», яка є одним із важливих інструментів посилення міжнародного співробітництва ЄС, розширює можливості для дослідників та інноваторів у глобальному масштабі, з урахуванням потенційних обмежень, що можуть бути визнані обґрунтованими.

Міжнародне співробітництво здійснюється за декількома напрямами. Так, у межах напряму I «Передова наука» дослідники мають можливість отримати стипендії Марії Склодовської-Кюрі для інтеграції в європейські дослідницькі групи або подати заявку на гранти Європейської дослідницької ради, що сприяють створенню дослідницької групи в Європі.

У напрямі II «Глобальні виклики та європейська промислова конкурентоспроможність» передбачено залучення всіх зацікавлених сторін як партнерів до спільних дослідницьких пропозицій, що надходять від консорціумів.

Крім того, ті, хто прагне започаткувати стартап або мале чи середнє підприємство в Європі, можуть скористатися можливостями фінансування через Європейську раду з питань інновацій в межах напряму ІІІ «Інноваційна Європа».

Європейський Союз бере активну участь у двосторонньому співробітництві, укладаючи науково-технічні угоди з країнами світу та беручи участь у регіональних діалогах для посилення партнерства. Країни за межами ЄС можуть приєднатися до Рамкової програми, що дозволить їм зробити свій внесок до бюджету «Горизонт Європа». Завдяки такій участі дослідники з цих країн можуть працювати на умовах, подібних до тих, що застосовуються до дослідників з країн-членів ЄС.

Нормативна база Рамкова програма Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа»

 

Стратегічний план на 2025-2027 рр.

Корисні посилання:

ПОРТАЛ FUNDING & TENDERS
(https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/how-to-participate/reference-documents?programmePeriod=2021-2027&frameworkProgramme=43108390)

ОНЛАЙН-ПОСІБНИК З ПОДАЧІ ЗАЯВОК НА ОТРИМАННЯ ГРАНТІВ (Online Manual Grants Applying for funding)
(https://webgate.ec.europa.eu/funding-tenders-opportunities/pages/viewpage.action?pageId=1867921)

 

ЧАСТІ ПИТАННЯ ПРО ПОДАННЯ ЗАЯВОК ДЛЯ УЧАСТІ В КОНКУРСАХ ПРОГРАМИ «ГОРИЗОНТ ЄВРОПА»
(
https://horizon-europe.org.ua/uk/faq/apply/)

 

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua