Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Геоінформаційний портал Флора Фауна Гриби Лишайники Водні об'єкти Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури Метеорологічні дані ми у facebook t.me/zapovidnyk instagram






Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve
Новини Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22]
НОВИЙ ВИД: ЗОЛОТОМУШКА ЧЕРВОНОЧУБА 2024-04-22 13:08:44
Те, що на території Заповідника мешкає один з найменших птахів фауни України – золотомушка жовточуба – відомо давно. А от її найближчу родичку – золотомушку червоночубу – науковці виявили буквально на днях. Самець і самиця вилетіли на запис голосу з насадження ялин в околицях с. Янівка. У цих дрібних, але барвистих птахів, теж гніздовий період. Тому, крім власної появи, золотомушка червоночуба нагородила спостерігача ще й гарним співом.
День довкілля 2024-04-22 13:07:56
Щорічно, кожну третю суботу квітня (починаючи з 1999 року), в України відзначається національне екологічне свято – День довкілля. Ще одна нагода, аби проявити свою турботу про природу й зробити конкретний внесок в її збереження, захист і піклування. Здавалось би – невеличкі й елементарні справи – прибирання сміття, висаджування дерев і кущів, наведення порядку біля власних будівель, колективні суботники – все це в глобальному плані дає досить значимі результати позитивного впливу на навколишнє середовище.
2024-04-22 13:05:50
На платформі GBIF Заповідник, як видавець даних, розширив свій перелік опублікованих наборів даних (датасетів) новим набором - Зустрічності копитних на території зони відчуження. Датасет містить 2398 записів про зустрічність копитних ( 5 видів парнокопитних (Alces alces, Cervus elaphus, Capreolus capreolus, Sus scrofa, Bison bonasus) і 1 непарнокопитний (Equus ferus przewalskii) зібраних співробітниками Заповідника протягом 2012-2014, 2018-2023 років як за допомогою фотопасток, так і під час безпосередніх польових досліджень території. Посилання на набір даних - https://www.gbif.org/.../ad232bf1-f6d6-45fe-af36...
Тактико-спеціальні навчання 2024-04-22 13:03:58
Пожежі минулих років показали, як важливо бути готовим до найскладнішого розвитку подій під час загоряння великих лісових масивів. Так, 16 квітня на території зони відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення були проведені тактико-спеціальні навчання з гасіння лісових пожеж. Під час навчання відпрацьовувалась робота міжвідомчого штабу пожежогасіння, взаємодія між установами, підприємствами зони відчуження та 11 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області.
ВОДОЙМА-ОХОЛОДЖУВАЧ: ПОЛІГОН ДЛЯ ДОСЛІДЖЕНЬ 2024-03-28 18:13:25
Осушення водойми-охолоджувача ЧАЕС призвело до майже повного зникнення тут водних та водно-болотних природних комплексів. Натомість, з’явились нові типи рослинності. У структурі новоутворених ділянок суші можна виділити два основні типи біотопів: підвищення, що представляють собою черепашково-піщані пляжі з незадовільним гідрорежимом та розрідженим рослинним покривом; понижені ділянки рельєфу зі сприятливим режимом зволоження ґрунту та більш поживним субстратом, де формується трав’яний і деревно-чагарниковий рослинний покрив. Фахівці Чорнобильського заповідника проводять на території ВО радіоекологічні та радіобіологічні дослідження.
❗️УВАГА❗️ ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНИЙ ПЕРІОД ❗️ 2024-03-27 09:54:41
Березень. Але в деяких місцях вже горять поля, луки, заплави. Відносно суха й тепла погода вкупі з людською байдужістю, безвідповідальністю, а то й злочинною недбалістю призводить до масштабних пожеж. Полум’я за лічені хвилини може знищити чи пошкодити лісові насадження, перекинутись на житлові будинки. Та чи не найстрашніше, що через пожежі гинуть дикі тварини, птахи, комахи. Звісно, можуть постраждати і люди. Територія Чорнобильського заповідника – це, здебільшого, ліси та перелоги з сухими травами. Розведення багать, випалювання трав’янистої рослинності поблизу них – особливо небезпечне, адже через сильні вітри вогонь швидко поширюється на лісові масиви.
У ПЛАНАХ – ВІДНОВЛЕННЯ ВБУ 2024-03-20 09:10:27
Роль боліт у природі важко переоцінити. Вони є джерелом чистої води, очищуючи її своєрідними фільтрами; пом’якшують мікроклімат території, а в глобальному масштабі – ефективно протидіють негативним змінам клімату; є домівкою для тисяч видів представників рослинного і тваринного світу. На жаль, люди довгий час вважали болота проблемним елементом ландшафту. Майже в усіх країнах було покладено немало зусиль і ресурсів, щоб осушити болота і використати ці землі для сільського й лісового господарства чи видобутку торфу. За останнє століття наша планета втратила 70% природних заболочених територій. На Поліссі у 60-70-ті роки минулого століття було осушено близько половини боліт і заболочених земель.
2024-02-21 13:43:50
Вчора в Київському представництві Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника було підписано Угоду з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка. Основною метою документу є розширення співробітництва та зміцнення різнобічних зв’язків задля створення сприятливих умов розвитку науково-дослідної та еколого-освітньої діяльності, започаткуваткування нових спільних проєктів у сфері вивчення і збереження біорізноманіття. Партнери мають наміри організовувати та проводити спільні науково-практичні, навчальні, комунікативні заходи, що сприятимуть обміну досвідом і знаннями між сторонами.
2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь 2024-02-02 14:11:31
А ви знали, що водно-болотні угіддя – основне середовище існування, яке зробило можливим життя на планеті Земля? У сучасному світі роль ВБУ для збереження природи і добробуту людей, пом’якшення впливу на зміни клімату тощо важко переоцінити. Саме тому цей день відзначають (починаючи з 1997 року) в усьому світі, організовуючи тематичні заходи й різноманітні акції, в яких бере участь і Україна. Водно-болотні угіддя Чорнобильського заповідника – річки, озера, заболочені ділянки разом з вологими луками та заплавними острівками – складають близько 12 % його території.
ТАБУН ШЛЯХЕТНИХ КРАСУНЬ 2024-02-01 10:56:03
Інколи бракує слів та емоцій, аби передати захоплення ось такими гармонічними картинами, де тварини Заповідника ніби вмальовані в оточуючий пейзаж. Насолоджуйтесь справжністю дикої природи, наповнюйтесь з її джерел силою й енергією.
Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua