Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Геоінформаційний портал Флора Фауна Гриби Лишайники Водні об'єкти Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури Метеорологічні дані ми у facebook t.me/zapovidnyk instagram






Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve
Новини Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22]
ВОДОЙМА-ОХОЛОДЖУВАЧ: ПОЛІГОН ДЛЯ ДОСЛІДЖЕНЬ 2024-03-28 18:13:25
Осушення водойми-охолоджувача ЧАЕС призвело до майже повного зникнення тут водних та водно-болотних природних комплексів. Натомість, з’явились нові типи рослинності. У структурі новоутворених ділянок суші можна виділити два основні типи біотопів: підвищення, що представляють собою черепашково-піщані пляжі з незадовільним гідрорежимом та розрідженим рослинним покривом; понижені ділянки рельєфу зі сприятливим режимом зволоження ґрунту та більш поживним субстратом, де формується трав’яний і деревно-чагарниковий рослинний покрив. Фахівці Чорнобильського заповідника проводять на території ВО радіоекологічні та радіобіологічні дослідження.
❗️УВАГА❗️ ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНИЙ ПЕРІОД ❗️ 2024-03-27 09:54:41
Березень. Але в деяких місцях вже горять поля, луки, заплави. Відносно суха й тепла погода вкупі з людською байдужістю, безвідповідальністю, а то й злочинною недбалістю призводить до масштабних пожеж. Полум’я за лічені хвилини може знищити чи пошкодити лісові насадження, перекинутись на житлові будинки. Та чи не найстрашніше, що через пожежі гинуть дикі тварини, птахи, комахи. Звісно, можуть постраждати і люди. Територія Чорнобильського заповідника – це, здебільшого, ліси та перелоги з сухими травами. Розведення багать, випалювання трав’янистої рослинності поблизу них – особливо небезпечне, адже через сильні вітри вогонь швидко поширюється на лісові масиви.
У ПЛАНАХ – ВІДНОВЛЕННЯ ВБУ 2024-03-20 09:10:27
Роль боліт у природі важко переоцінити. Вони є джерелом чистої води, очищуючи її своєрідними фільтрами; пом’якшують мікроклімат території, а в глобальному масштабі – ефективно протидіють негативним змінам клімату; є домівкою для тисяч видів представників рослинного і тваринного світу. На жаль, люди довгий час вважали болота проблемним елементом ландшафту. Майже в усіх країнах було покладено немало зусиль і ресурсів, щоб осушити болота і використати ці землі для сільського й лісового господарства чи видобутку торфу. За останнє століття наша планета втратила 70% природних заболочених територій. На Поліссі у 60-70-ті роки минулого століття було осушено близько половини боліт і заболочених земель.
2024-02-21 13:43:50
Вчора в Київському представництві Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника було підписано Угоду з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка. Основною метою документу є розширення співробітництва та зміцнення різнобічних зв’язків задля створення сприятливих умов розвитку науково-дослідної та еколого-освітньої діяльності, започаткуваткування нових спільних проєктів у сфері вивчення і збереження біорізноманіття. Партнери мають наміри організовувати та проводити спільні науково-практичні, навчальні, комунікативні заходи, що сприятимуть обміну досвідом і знаннями між сторонами.
2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь 2024-02-02 14:11:31
А ви знали, що водно-болотні угіддя – основне середовище існування, яке зробило можливим життя на планеті Земля? У сучасному світі роль ВБУ для збереження природи і добробуту людей, пом’якшення впливу на зміни клімату тощо важко переоцінити. Саме тому цей день відзначають (починаючи з 1997 року) в усьому світі, організовуючи тематичні заходи й різноманітні акції, в яких бере участь і Україна. Водно-болотні угіддя Чорнобильського заповідника – річки, озера, заболочені ділянки разом з вологими луками та заплавними острівками – складають близько 12 % його території.
ТАБУН ШЛЯХЕТНИХ КРАСУНЬ 2024-02-01 10:56:03
Інколи бракує слів та емоцій, аби передати захоплення ось такими гармонічними картинами, де тварини Заповідника ніби вмальовані в оточуючий пейзаж. Насолоджуйтесь справжністю дикої природи, наповнюйтесь з її джерел силою й енергією.
Скільки про вовка зібрано інформації, стільки ж – і невідомо 2024-01-31 09:39:03
Поведінку розумного, хитрого, допитливого, витривалого і соціального хижака можна вивчати безкінечно, проте завжди залишиться якась загадка.
2023-11-27 14:22:21
Осінню кампанію з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу завершено Сьогодні проведено спільну підсумкову нараду Чорнобильського заповідника та ГУ Держпродспоживслужби в Київській області за результатами осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу у 2023 році. По всіх визначених ділянках природно-заповідного фонду співробітники Заповідника розклали 39 тис. приманок, разом з представниками ДСП «Північна Пуща» та спеціалістами ветеринарної медицини – 45 тис.
2023-11-25 14:24:43
Сказ – небезпечне гостре інфекційне захворювання, яке спричиняє вірус. Джерелом та резервуаром вірусної інфекції є дикі та свійські хижі тварини. Природні осередки сказу формують дикі хижі ссавці – вовки, лиси, борсуки та інші. Для зменшення ризику розповсюдження цієї хвороби проводиться вакцинація диких тварин шляхом розкидання в угіддях приманок із вакциною. Тварина скуштує приманку й отримає імунітет. Таким чином, їй не загрожуватиме передача вірусу у випадку контакту зі скаженим звіром. Приманка з вакциною має вигляд невеличкого брикету бурого кольору 2,5 на 2 см.
ДОСЛІДЖЕННЯ ТРИВАЛІСТЮ 5 РОКІВ 2023-10-23 10:50:17
Вже п’ятий рік поспіль науковці Заповідника та Інституту ядерних досліджень НАНУ вивчають угруповання мишоподібних гризунів з осушених ділянок водойми-охолоджувача ЧАЕС. Дослідження розпочались в рамках українсько-японського проекту SATREPS і ставили на меті оцінити вплив іонізуючого випромінювання на організм тварин. Паралельно збиралась екологічна інформація щодо характеру колонізації тваринами території колишньої водойми-охолоджувача. Війна внесла свої корективи в інтерпретації результатів дослідження. Наразі ми розглядаємо колишню акваторію водойми-охолоджувача як модель процесів, що відбуватимуться на осушених ділянках Каховського водосховища. P.S.
Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua