Заповідник Діяльність Офіційні документи Громадянам Карти Флора Фауна Контакти Новини Фото Гідрологічні об'єкти «Врятуємо рись!» Наші партнери
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve


Revival of the pristine nature of Polissya

Дбати про безпеку разом!
07.11.2019

31 жовтня під егідою OSCE відбулася робоча зустріч зацікавлених сторін Республіки Білорусь та України для розробки концепції нової проектної пропозиції по зниженню ризиків надзвичайних ситуацій в зоні відчуження.

Головна тема зустрічі – транскордонне співробітництво для попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій в зоні відчуження, в тому числі лісових пожеж.

В зустрічі прийняли участь експерти, представники Міністерств з надзвичайних ситуацій України та Республіки Білорусь, співробітники Державного агентства з управління зоною відчуження, Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника та Поліського державного радіаційно-екологічного заповідника, ДСП «Північна пуща» та ДСП «Екоцентр».

В ході виступів та обговорень учасники наголосили на необхідності більш тісного співробітництва між країнами в частині планування запобіжних заходів та оперативного реагування на надзвичайні ситуації.

При цьому необхідно зазначити, що надзвичайні ситуації можуть бути різнопланового характеру, спричинені не тільки пожежами, але й іншими факторами. Це стосується, наприклад, інфекційних хвороб та паразитів, небезпечних для тварин та людей.

Саме тому учасники заходу акцентували особливу увагу на необхідності оперативного обміну інформацією між суміжними природоохоронними установами не тільки при загрозі виникнення лісових пожеж, але й за результатами досліджень природних зоонозів.

Можна відмітити, що співробітництво між двома заповідниками на територіях, забруднених внаслідок аварії на ЧАЕС, виходить на якісно новий рівень. Конкретизація напрямів співпраці відбудеться вже найближчим часом, в рамках візиту делегації Чорнобильського заповідника до білоруських колег.


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua