Заповідник Діяльність Офіційні документи Громадянам Карти Флора Фауна Контакти Новини Фото відео Гідрологічні об'єкти «Врятуємо рись!» Наші партнери
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve


Revival of the pristine nature of Polissya

WWF Україна 2020 - «Врятуємо рись!»
16.01.2020

Практично з початку свого заснування Чорнобильський заповідник активно співпрацює з українським представництвом Всесвітнього фонду дикої природи (WWF). Ця міжнародна неурядова організація щороку реалізує в Україні низку цікавих природоохоронних, науково-дослідних та освітніх проєктів.

Цьогоріч Фонд ініціював програму «Врятуємо рись!», мета якої провести ґрунтовний моніторинг і захистити цей вид великого хижака від зникнення. Перший крок до вивчення популяції рисей та ідентифікації окремих особин - а це придбання фотопасток - зроблено. Частину з них планується встановити на території Чорнобильського заповідника, де рись звичайна (євразійська) почувається останні десятиліття цілком комфортно. Крім того, вона входить до європейської п’ятірки великих ссавців, які є об’єктами першочергової уваги Заповідника як резервата європейської лісової фауни.

Отож, 13 січня представники WWF Україна привезли в офіс Чорнобильського заповідника десять фотопасток з повним комплектом обладнання, які наразі встановлюються у визначених науковцями місцях зони відчуження. Звісно, камера «ловитиме» не тільки рисей. Проте саме цей представник родини котових буде в найближчі місяці в центрі нашої спільної з Всесвітнім фондом дикої природи уваги.

Фото: Поліський державний радіаційно-екологічний заповідник (Білорусь)


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua