Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Геоінформаційний портал Флора Фауна Гриби Лишайники Водні об'єкти Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури Метеорологічні дані ми у facebook t.me/zapovidnyk instagram






Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve

Методична скарбничка

Круглий стіл Взаємодія людини з природою: із зони відчуження в зону відродження

ЧРЕБЗ SMART укр
ЧРЕБЗ SMART англ
Карантин з користю
[1] [2] [3]
11-листопада-–-Міжнародний-день-енергозбереження 2022-11-07 12:08:46
.
Екологічна гра – «Знайди слід тварини» . 2022-05-31 11:32:00
.
НАГОДУЄМО ПТАШОК РАЗОМ 2022-01-20 13:15:24
Зимова пора – найскладніша пора для пернатих. Не стільки холод, як голод гонять багатьох птахів поближче до людських поселень, аби відшукати якусь поживу.Саме під час морозів та снігопадів ми можемо активно піклуватися про зимуючих  у наших широтах птахів.Зробити це зовсім не важко. Тож просимо усіх небайдужих долучатися до доброї справи. Розмістіть годівнички на деревах. І не забувайте систематично досипати в них корм. Вже за деякий час будете спостерігати за першими пернатими, які прилетять на розвідку.  Тільки спільними зусиллями ми допоможемо птахам добре перезимувати холодні місяці й зустріти весну. А їх дзвінкі голоси радуватимуть нас у будь яку пору року.
30 листопада – День пам'яті втрачених видів 2021-11-25 09:50:01
Цей день визначений для того, аби привернути увагу людства до проблеми вимирання біологічних видів. Їх вже сотні – тих, хто назавжди зник з  лиця Землі. Хоча є тварини, які вважаються вимерлими, проте, можливо, кілька представників виду все ж уникли загибелі, ставши обережнішими. Чорнобильський заповідник – унікальна заповідна територія на якій за декілька останніх десятиліть утворився природний осередок тваринного світу в усьому його біорізноманітті. Тварини, в тому числі й рідкісні, стали тут  повноправними господарями. До вашої уваги топ-5 видів фауни Чорнобильського заповідника, які в Україні знаходяться на межі вимирання.
Щорічно 11 листопада у всьому світі проводиться Міжнародний день енергозбереження. 2021-11-16 14:04:53
Цей день – дуже важлива дата для поліпшення навколишнього середовища– і в тому місці, де ми живемо, і на всій планеті. Кожен із нас може зробити щосьдля збереження енергоресурсів нашої планети.У 2008 році, щоб привернути увагу до важливості енергозбереження,міжнародна мережа SPARE оголосила Міжнародний день енергозбереження 11листопада. Школи, дитячі садки та окремі учні з різних країн приймають участь уДні енергозбереженні.   Тема: Просвітницько-навчальна гра «Енергозбереження в побуті».
Дидактична гра "Вгадай пташку" 2021-11-16 13:43:59
Дидактична гра "Вгадай пташку" Чорнобильський заповідник розташованийна перехресті пташиних міграційнихшляхів, що пролягають вздовж річокДніпра та Прип’яті. За сезон тут пролітає30-50 тисяч гусей, 150-200 тисячкачкоподібних, до 1,5 мільйонаінших пернатих. Окрім того, на заповідній територіїзафіксовано багато колонійлелекоподібних, сивкоподібних,гусеподібних та інших птахів. Тутпернаті почуваються спокійно йприродно не лише під час перельотів,але й проживання.
СОСНА – ІЗ ШИШКИ 2021-11-09 13:19:05
«Вирощуємо саджанець сосни із шишки»: ось до такого, корисного й пізнавального, майстер-класу запрошуємо долучитись усіх бажаючих.Відомо ж: дерев не буває забагато, а кожне вирощене власними руками деревце сприяє примноженню й збереженню зелених «легенів панети».Однак, аби проростити насіння з соснової шишки  в домашніх умовах і доглядати за саджанцями, а то й відразу кількома, поки вони не зміцніли,  потрібні знання і чимало терпіння.Та результат вартий того. І це не лише - сосна із шишки. Такі заходи навчають бережному ставленню до навколишнього природного середовища, адже людина завжди цінує те, що створює своїми руками.
2021-09-08 18:31:11
Майстер-клас-з-розпису-екоторбинки.mp4 відео.
Інтерактивний захід: "Вода – джерело життя". 2021-09-08 18:24:20
Мета:  поглибити знання учнів про воду та її властивості й застосування; дати поняття про значення води в житті людини; ознайомити з наслідками впливу людини на природу, екологічними проблемами, які необхідно вирішувати на сучасному етапі; формувати в учнів активну громадську позицію щодо недопущення забруднення водних ресурсів; виховувати бажання берегти водні ресурси нашої країни. Обладнання: комп’ютер, презентації "Вода – це життя", "11 цікавих фактів про воду", вода, склянки — для кожної дитини, сіль, скляні банки об’ємом 0,5; 1 л та 3 л, водорозчинна фарба сірого кольору, пісок і глина. Захід розрахований на дітей середнього шкільного віку.
22 травня – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БІОЛОГІЧНОГО РІЗНОМАНІТТЯ ЯК МОЖНА ДОПОМОГТИ ПРИРОДІ 2021-09-08 18:15:55
Це свято – звернення і заклик до кожної людини, чиїм домом стала наша планета. Днями екоосвітяни Заповідника разом з учнями Іванківської ЗОШ №2 та волонтерами групи «Хранителі Полісся» обговорили тему повсякденних зусиль кожного у збереженні біорізноманіття. Адже без участі в його захисті всіх разом і кожного зокрема – будь яким найдоступнішим способом – наша планета катастрофічно збідніє і на видову різноманітність, і на природні ресурси. Чи потрібно кардинально змінювати спосіб життя, щоб допомогти збереженню біологічного різноманіття на своєму рівні? Звичайно, ні.
Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua