Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Пропозиції Контакти Новини ми у facebook

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник

Збережи первоцвіти: не рви та не купуй!
22.04.2019

На території Чорнобильського заповідника через старе листя та ще холодний грунт, а інколи й сніг, пробиваються перші весняні первоцвіти. Вони – різні.

Тут тобі – підсніжники, проліски, різні види рястів, цибуля ведмежа тощо. Трохи пізніше на лісових галявинах з’являться конвалія, сон трава та інші ранні весняні квіти.

Однак на всю цю красу занадто багато охочих. Охочих нажитися, продаючи на стихійних ринках сотні букетиків ранньоквітучих рослин, знищуючи при цьому місця, де вони ростуть. «Квітковий бум» досягає піку напередодні весняних свят…

Законодавством України передбачена адміністративна відповідальність (штрафи) за незаконну торгівлю (як збут, так і купівлю) первоцвітами. Але ні штрафи, ні вилучені квіти не допоможуть повернути вже заподіяну шкоду. Найкращий спосіб боротися з квітковими браконьєрами – не купувати в них букетики підсніжників, пролісків чи інших ранньоквітучих рослин. А не буде попиту – то й пропозиція зникне.

Про все це і не тільки співробітники сектору еколого-просвітницької роботи Заповідника розповідали на заняттях, присвячених цьогорічній екологічній акції «Збережемо первоцвіти», які вони провели в навчальних закладах Іванківського та Поліського районів. Уроки були побудовані у формі вікторини. Діти відгадували первоцвіти за ознаками та фотографіями. Основним акцентом під час заходів стало наголошення на тому, що зриваючи перші весняні квіти – ми поступово знищуємо цілі види червонокнижних рослин та наносимо непоправну шкоду екосистемам!


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua