Заповідник Діяльність Офіційні документи Громадянам Карти Флора Фауна Контакти Новини Фото відео Гідрологічні об'єкти «Врятуємо рись!» Наші партнери
Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник


Відродження первозданної природи Полісся

Їжаки
02.05.2019

Їжаки — такі милі та улюблені з дитинства. Досить швидкі тварини для своїх розмірів. Вони здатні бігати зі швидкістю до 3 м/с, вміють добре плавати і стрибати. Ходячи та бігаючи, їжаки ступають на землю всією ступнею. Як у багатьох нічних тварин, у їжака погано розвинений зір, зате вони мають гострий нюх та слух. Тварина може легко стати на задні лапи, щоб у повний зріст якнайдалі побачити щось, почути, або відчути запах.

Їжак — це всеїдна тварина. Основу його харчування складають дорослі комахи, гусені, слимаки, іноді дощові черв'яки. З рослин може поїдати ягод та фрукти.

Дослідження харчування звичайного їжака доводять, що іноді в неволі він може з'їсти гадюку. Таке можливо і в диких умовах, зважаючи на малу сприйнятливість їжаків до зміїної отрути.

Мишей (полівок), в природі їжаки добувають досить рідко і в невеликих кількостях. Зазвичай їжаки ласують яйцями або пташенятами будь-яких дрібних птахів, що гніздяться на землі.

Фото: Станіслав Гуменюк


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua