Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Пропозиції Контакти Новини ми у facebook

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник

ПОКАЖИ СЛІД – І Я СКАЖУ, ЧИЙ ВІН…
30.01.2020

Визначення слідів диких тварин в природі – тема захоплююча, пізнавальна й корисна. За кількістю відмічених слідів на одиниці протяжності маршруту можна встановити чисельність якогось виду. Також за слідами часто можна визначити кількість молодих і дорослих особин або репродуктивний успіх якоїсь конкретної місцевої популяції.

Зима 2019-2020 років виявилась настільки теплою, що такі зимосплячі звірі, як борсук та єнотоподібний пес, так і не заснули й вільно розгулюють територією Заповідника (на фото 1 та 2 відповідно саме їх сліди).

Завдяки великій протяжності мінералізованих смуг з якісними відбитками слідів та високій чисельності диких тварин, Чорнобильський Заповідник має гарні передумови для проведення еколого-просвітницьких та ознайомчо-пізнавальних заходів, в першу чергу для студентів та викладачів предметів природничого циклу.
Впродовж одноденного виїзного семінару тут реально можна побачити сліди усіх видів диких тварин, за винятком хіба ведмедя. Гарантовано можна зустріти навіть сліди рідкісної й обережної рисі.

Та чи не найбільше «натоптують» у зоні зайці (на фото 3 та 4). У куцохвостих саме шлюбний період. За їх слідами можна встановити і місця спарювання, й спокійні переслідування зайцями самиць. Коли ж спокійно посидіти в надвечірніх сутінках, то можна побачити і справжні турнірні бої між самцями. А вже в березні в зайцевих народяться малята.

Фото: Сергій Жила, старший науковий співробітник лабораторії флори та фауни заповідника.


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua