Головна Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Контакти Новини Благодійність


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник

ВКОТРЕ, АЛЕ ВАЖЛИВО: НЕ ПАЛІТЬ ТРАВУ!
20.03.2020

Від спалювання рослинних решток, непогашених багать, кинутих недопалків – скільки негативних наслідків, що здається очевидним і безсумнівним не робити цього при будь-яких обставинах.

Але ж роблять!

І тоді вогонь сунеться по луках нестримною хвилею, випалюючи не тільки суху траву, а й верхній родючий шар ґрунту, а, найстрашніше, дрібних і більших мешканців цих екосистем – комах, птахів, що не встигли піднятися в небо, їх гніздові кладки, зайченят, лисенят, малих і дорослих їжаків…

І це ще не все. Вогонь перекидається на лісові масиви, де теж гине все живе. Більше того, полум’я не вибирає безпечних для людини шляхів і часто поглинає житлові будинки та господарські будівлі. Інколи від неконтрольованою пожежі гинуть і люди.

Звісно, одні лиш заклики не знищувати довкілля й бути відповідальним та обережним під час пожежонебезпечного періоду не приносять бажаних результатів.

Тому нагадуємо, що спалювання сухої рослинності карається штрафами і навіть позбавленням волі за різними законодавчими актами України – від Кодексу про адміністративні правопорушення до Кримінального Кодексу.


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua