Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Пропозиції Контакти Новини ми у facebook


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник


08.05.2020

«БІЛЯ ЛІСУ НА УЗЛІССІ
жив старий кінь в хатинці. Не місцевий, особливий, старого роду Пржевальських…».

Так розпочинається не казка, як можна логічно припустити, а цілком реальна драматична історія, яку розповів на своїй сторінці науковець і давній прихильник живого світу зони відчуження Сергій Гащак (https://www.facebook.com/gaschak?epa=SEARCH_BOX).

Вчений підмітив ще один негативний результат пожеж, що недавно вирували на заповідній території. Результат, який погано піддається сухому підрахунку, але він є фактом: зміна звичних місць проживання для багатьох місцевих тварин, знищення вогнем їх осель в буквальному значенні.

…Інколи ми забуваємо, що звірі також люблять комфорт, аби лиш траплялась нагода. І територія за колючим дротом для мешканців Зони стала, якщо й не раєм, то дивним місцем, де надійний прихисток можна знайти не лише в кронах дерев чи між їх корінням десь під землею, а й у різних будівлях, залишених людьми після аварії на ЧАЕС.

Висотні будинки, сільські хати, господарчі споруди: де вище - селяться птахи, нижні приміщення часом займають лисиці, борсуки, єнотовидні собаки, вовчиці з виводком або рисі. А під дахом старих ферм, стаєнь та колгоспних комор ховаються від негоди копитні.

Ось і старий кінь-одинак оселився в такій, колись по добротному зведеній, конюшні. Тут було затишно і безпечно. Хоча сюди часто приходили інші чотирилапі та чотириногі гості. Все це документувала фотопастка, встановлена вченим неподалік.

Але 22 квітня темні хмари на горизонті принесли не дощ, а вогонь. І від дому коня Пржевальського залишилась тільки купа вуглинок. І нема тепер де заховатись старому коню…
Сумно…

За мотивами:
https://www.facebook.com/gaschak/posts/2542063429369501

Фото Сергія Гащака.


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua