Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Пропозиції Контакти Новини ми у facebook

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник

ДО УВАГИ ДЕКЛАРАНТІВ!!!
11.06.2020

🤔 Що вважається суттєвою зміною у майновому стані та хто має подавати повідомлення про такі зміни?

☝️ Суттєвими змінами в майновому стані вважається отримання суб'єктом декларування доходів, придбання майна або здійснення видатку на суму, що перевищує 50 прожиткових мінімумів (наразі це 105 100 грн). Суб'єкти декларування повинні повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані не пізніше аніж 10 днів з моменту отримання доходу, придбання майна чи здійснення видатку.

💼 Повідомляти НАЗК про суттєві зміни у майновому стані повинні суб’єкти декларування, які є службовими особами, що займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб’єкти декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків. Усі інші суб’єкти декларування повідомлення про суттєві зміни в майновому стані не подають.

 

🤔 Коли потрібно подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані в разі придбання автомобіля за кордоном?

🚘 Придбання автомобіля за кордоном, що підтверджується відповідними документами, без його державної реєстрації в Україні вважається «придбанням майна» (в розумінні частини другої ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції»).

Якщо суб’єкт декларування придбав за межами України автомобіль, вартість якого перевищує 50 прожиткових мінімумів (у 2020 році – 105 100 грн), він має подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані протягом 10 днів з моменту набуття права власності за договором.

☝️У даному випадку при визначенні вартості автомобіля витрати із справляння податків, зборів та інших обов’язкових платежів, пов’язаних із ввезенням автомобіля на митну територію України та його державною реєстрацією, не враховуються.

📍Разом з тим, якщо при реєстрації автомобіля або його митному оформленні, зокрема сплаті ввізного мита, акцизного податку чи податку на додану вартість, суб’єкт декларування сплатив більше 50 ПМ, то такий видаток повинен бути відображений у декларації – у розділі 14 «Видатки та правочини суб’єкта декларування».

 


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua