ОСЬ ТУТ – СИНИЧКА, А ТАМ – СОЙКА…

Синички, чижі, снігурі, сойки, дятли, ворони, граки, щиглики, горобці та посмітюхи – кого лиш не зустрінеш в наших населених пунктах…
Щороку в кінці січня любителі природи всього світу організовують цікаву й корисну в усіх сенсах акцію «Великий зимовий облік птахів». Щоб до неї долучитись, зовсім необов’язково бути професійним орнітологом. Хоча, звісно, і вони, і співробітники заповідних установ проводять зимові обліки птахів. Проте в цій події можуть брати участь й інші природолюби.

Для цього достатньо протягом години поспостерігати й зафіксувати тих пернатих, які злітаються до сіл та містечок, де в холодну пору легше знайти їжу і якусь схованку. Тобто, головна мета зимового обліку – з’ясувати чисельність птахів і види, які залишились зимувати поряд з нашими домівками.
Така інформація буде корисною для спеціалістів. Хоч вона і не є точною, але дає їм можливість відстежувати потенційні зміни в пташиному царстві й аналізувати, наскільки вона співставна з результатами професійних досліджень.

Не менш важлива участь в акції і для її учасників – дітей чи дорослих. Адже вони дізнаються більше про тих крилатих представників фауни, котрі нас оточують й часто мешкають зовсім поруч. Зрештою, радіють їх свободі й вмінню літати. А ще звертають увагу на проблеми виживання пернатих, яким взимку часто потрібна людська підтримка-підгодовування.

Співробітники Чорнобильського заповідника провели заходи до «Великого зимового обліку птахів» з вихованцями ЦРД «Веселка» ( смт. Іванків) та учнями 4-5 класів Володарського НВО (Поліський район). З метою поглиблення знань дітей про зимуючих птахів були проведені інтегровані заняття, в ході яких діти не тільки переглянули відео презентацію про пернатих друзів, але й навчилися майструвати годівнички з підручних засобів, формувати меню «пташиної їдальні» та розпізнавати пташок за їх співом. Приємною несподіванкою для фахівців Чорнобильського заповідника стало те, що дітки хором розказали віршик про годівнички і пообіцяли постійно піклуватися про пернатих друзів, а особливо в холодну пору року!