СЕМІНАР НА ПРИРОДІ: МАРШРУТ ПРОКЛАДЕНО

Правду кажуть: краще один раз побачити, ніж сто разів почути…Плануючи виїзний семінар з педагогами природничого циклу, ми зрозуміли, що така форма групових занять буде найефективнішою не в закритому приміщенні, а під відкритим небом. Там, де наочно можна побачити, а, інколи, й доторкнутися не лише до живої природи, а й до предметів людської історії, створених у взаємодії з навколишнім світом.Аби виїзний семінар був найбільш доцільним і пізнавальним, на днях співробітники нашого Заповідника проклали на його території конкретний маршрут, по якому і рухатимуться учасники спільного навчання.

Вчителі матимуть змогу спостерігати за місцевими ландшафтами; побачити, з одного боку, як аварія на ЧАЕС вплинула на екосистеми зони, а з іншого, як за останні десятиліття природа зуміла тут відродитись і, навіть, примножитись.

А якщо пощастить, то біля колишнього села Черевач побачити котрогось з представників тваринного царства. Найбільш вірогідно – коней Пржевальського, які виходять ближче до дороги попастися на привіллі…

Крім природніх об’єктів на території колишнього Чорнобильського району, учасники семінару ознайомляться з пам’ятками великої історико-культурної спадщини Поліського регіону. Наприклад, де ще можна побачити музейну експозицію з сотень давніх речей старовинного (й не дуже) вжитку – від археологічних знахідок та предметів для обробки деревини, ткацтва, рибальства, полювання, різьблення, бджільництва тощо до численних особистих фото й документів, зібраних багатьма науково-етнографічними експедиціями після Чорнобильської катастрофи? Така експозиція є саме в м. Чорнобиль.

Тож будьте певні: захоплення від цікавого й неординарного семінару під відкритим небом вам стовідсотково гарантовані.

Деталі – в наступних публікаціях.