Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Геоінформаційний портал Флора Фауна Гриби Лишайники Водні об'єкти Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури Метеорологічні дані ми у facebook t.me/zapovidnyk instagram






Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve
У НАС НЕМАЄ ПЛАНЕТИ «Б»

Закономірно, що вчорашнє відкриття фотовиставки «Людина Природа: пакт про ненапад» у конференц-залі «Укрінформ» відбулось саме у Всесвітній день охорони навколишнього середовища: знаковий день вимагав знакової події.

Події, яка могла б показати через призму художнього світосприйняття (а саме воно чи не найсильніше діє на емоції, а отже, на переконання), що природа має надзвичайну силу й здатність відроджуватись… Що зі старого, зруйнованого й загиблого завжди виростає щось нове й прекрасне. Але, водночас, на умовному «за кадром» є хомо сапіенс, ставлення якого до природи занадто часто буває, як мінімум, нерозумним і, як максимум, загрозливим для всієї планети. А запасної планети, «планети Б», як висловилась одна із авторок виставки, у нас нема…

Такою подією і став перший спільний еко-арт-проект Чорнобильського заповідника та фотомитців, яких надихнули унікальні краєвиди Київського Полісся, в тому числі - заповідного об’єкту зони відчуження.

Під час брифінгу було надзвичайно цікаво послухати точку зору на правила співіснування й взаємодії людини та природи від представників владних кабінетів (на заході були присутні й брали слово заступник Міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко, Голова ДАЗВ Віталій Петрук, в.о. директора Чорнобильського заповідника Олександр Галущенко) та фотомитців – професіоналів і аматорів, які зафіксували чудові фотомиті і, як ніхто, розуміють, що живий світ, хоч і має великий запас міцності й витривалості, проте, водночас, вразливий перед неспинним наступом технологічного прогресу.

Однак і ті, й інші, підходячи до проблеми крайньої необхідності охорони навколишнього середовища з різних сторін – практичної й творчої – дійшли, по суті, до спільної точки зору: людство своїм фактом існування невпинно продукує екологічні проблеми. І якщо воно не зуміє вирватись з цього замкненого кола, якщо не розпочне і глобально, і в дрібницях оберігати й захищати довкілля, якщо не зуміє укласти з природою своєрідний пакт про ненапад, трагічний фінал очевидний. А Чорнобильська катастрофа була цьому одним із показових – хоч і страшних – уроків. Зрештою, як висловився на завершення брифінгу один із гостей, «досить називати природу «дикою». Дикою по відношенню до неї буває саме людина…»

Фотохудожники Денис Копылов (Denis Kopylov), Ксюша Фетисова (Ksusha Fetisova), Konstantin Starodub, Андрій Котлярчук, Денис Вишневский (Denis Vishnevskiy), творчі роботи яких прикрасили виставку, поділились з присутніми, звідки черпали натхнення для своїх фоторобіт, яким вони бачать завдання митців у справі популяризації живого світу планети та його захисту від некерованої людської діяльності, як важливо через емоційну творчість доносити до громадськості думку, що прекрасний (і на фото це очевидно!) навколишній світ потребує уваги, обережного співіснування й величезної відповідальності з боку людства.

До речі, художні світлини залишатимуться в стінах конференц-залу УКРІНФОРМ, де з ними можна буде ознайомитись й пірнути в прекрасний і унікальний живий світ Київського Полісся, до 4 липня.


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua