Головна Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Контакти Новини Благодійність


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
ВОДОЙМА-ОХОЛОДЖУВАЧ: ДОСЛІДЖЕННЯ ТРИВАЮТЬ 2020-10-01 19:40:27
Унаслідок аварії на ЧАЕС її водойма-охолоджувач зазнала надзвичайно високого забруднення радіоактивними речовинами. Та коли рівень води знизився й оголилось дно ставка, тут з’явилась можливість для формування нових фітоценозів та розширився життєвий простір для багатьох видів тварин з прилеглих територій.
Полігон водойми-охолоджувача – унікальне явище, тому він був завжди цікавим для науковців, оскільки дає змогу накопичувати та аналізувати емпіричні дані щодо впливу радіоекологічних умов на процеси формування нової наземної біоти.
Цими днями співробітники Чорнобильського заповідника разом з науковцями із Інституту ядерних досліджень НАН України проводять тут польовий цикл досліджень індикаторних видів дрібних ссавців (мишоподібних гризунів) за програмою SATREPS (японська урядова програма, що сприяє спільним міжнародним дослідженням і просуває їх).
Детальніше з результатами досліджень можна ознайомитися в збірнику матеріалів конференції (секція Радіобіологія та Радіоекологія, ст. 290) за посиланням:
Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua