Арт-терапія від Заповідника

Відпочинок влітку викликає посмішку, приємні спогади як у дорослих, так і у дітлахів. Насичені аромати липи та різнотрав’я переплетені з яскравими відтінками веселки, різноманітністю фруктово-ягідних смаків та задоволенням від тривалого відпочинку.

Однак, навіть у цей безтурботний час, особливо для учнів на канікулах, легко навчитися та оволодіти новими знаннями або навичками.

Фахівці сектору еколого-просвітницької роботи залучають дітей до різних еколого-освітніх заходів не тільки під час навчального періоду, а протягом літніх канікул. В офіс Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника завітали вихованці дитячих будинків сімейного типу Іванківського району. Для гостей було організовано арт-заняття на тему «Відродження флори та фауни заповідника».

Учасники малювали «Європейську п’ятірку» мешканців Поліського району. Спеціалісти розповідали про Лося, Рись європейську, Бурого ведмедя, Вовка та Оленя.

Особливість такого заходу в тому, що під час малювання діти грають і навчаються одночасно. Малювання дозволяє висловити найглибші емоційні переживання, звільняє від страхів і пережитого негативу, покращує пам’ять і концентрацію уваги, розвиває уяву.

Учасники настільки захопилися арт-терапією та отриманими знаннями, що із задоволенням перейшли до настільних ігор «Природні зони» та «Екосистеми». Такий підхід до навчання сприяє легшому запам’ятовуванню нової інформації та підтримує бажання у дітей більше дізнаватися про життя тварин, сприяє вихованню природоохоронної активності, бережливого ставлення до природи.