АСКАНІЮ-НОВУ – З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!

Найстаріший заповідник і одне з семи природних чудес України, найбільший заповідний степ Європи, одна з еталонних територій планети… Все це – про природоохоронний об’єкт Асканія-Нова, якому 26 листопада 1993 року було надано статус біосферного заповідника.

Його повна назва “Біосферний заповідник “Асканія-Нова” імені Ф.Е. Фальц-Фейна”. Адже історія заповідання цієї території в Чаплинському районі Херсонської області насправді нараховує 120 років! Коли в 1898 році багатий землевласник Фрідріх Фальц-Фейн у своєму родовому маєтку за власною ініціативою першим у світі вилучив з господарського використання ділянку своїх угідь, яка стала праядром теперішнього найбільшого в Європі (11054 га) заповідного типчаково-ковилового степу. Всього ж територія цього заповідника складає 33 тисячі гектарів.

Та не одним лише степом й сотнями різноманітних та рідкісних рослин вражає сьогодні Асканія-Нова. Тут розташовані: один з найбільших на півдні України штучно вирощених лісів, старий ботанічний сад, акліматизаційний зоологічний парк, орнітопарк.
А скільки тут тварин! Одна екскурсія сюди може замінити кругосвітню подорож. Бо серед українського степу чудово почуваються африканскі зебри, американскі бізони, кафрські буйволи, туркменські кулани, шотландскі поні, благородні олені, лами та інші тварини. Всі вони на вільному випасі насолоджуються безкрайніми просторами.

Та на окрему увагу (ще й з двох причин) заслуговує вид диких коней – кінь Пржевальського. По-перше, саме завдяки створеній свого часу в Асканії-Новій популяції ці копитні вціліли як вид, оскільки у природі вони зникли у 60-х роках XX століття. По-друге, саме з Асканії-Нової в 1998 році до зони відчуження завезли коней Пржевальського, котрі, як ми знаємо, тут чудово прижилися і є одними з найулюбленіших тварин Чорнобильського заповідника.

Тому ми з особливою теплотою вітаємо наших колег з днем народження їхнього заповідника. І замість тисячі слів щиро зичимо: «Так тримати!»