БЕРДВОТЧЕРИ – В ЗАПОВІДНИКУ

По-іншому – орнітологи-любителі. Є таке в сучасному світі популярне захоплення – спостерігати за дикими птахами. Займаючись цим науковим спортом, любителі пернатих стають активними помічниками вчених-орнітологів, адже бердвотчери визначають види птахів, реєструють їх кількість, записують особливості їхньої поведінки. А ще – залюбки діляться здобутою інформацією.

Чудові знімки, які ви бачите, – результат спостережень та фотофіксації птахів групою українських бердвотчерів, які минулого тижня (6-7 березня) відвідали чимало цікавих куточків Чорнобильського заповідника.

Дослідники Дмитро Комаровський, Олег Сніцар та Олексій Золотов особливо прагнули зустріти на території зони відчуження характерного лісового птаха з родини Фазанових – орябка (рябчика) та рідкісну найменшу сову України – сичика-горобця. Орябок їм трапився, але сфотографувати його не встигли. А от сичик так і не з’явився, хоча його кілька годин приманювали, відтворюючи його голос. Чомусь жодного разу орнітологи-любителі не перетнулись і з тетеруками-самцями. Зате вдалося зняти на дереві гурт самиць. Також зафіксована рекордна кількість орланів-білохвостів – 37! Спостерігали дослідники й за лебедями-кликунами, канюками, різними видами дятлів, снігурами, синичками та багатьма іншими пернатими.

Звичайно, експедиції в Чорнобильський заповідник рідко минають без зустрічі з іншими тваринами. І ось тобі – лосі й сарна. А от часті наші моделі – коні Пржевальського цього разу на очі не потрапили…
Зрештою, головне для бердвотчерів – птахи.

Дякуємо за фото: Дмитрий Комаровский (Dmytro Komarovskyi) Oleg Snitsar Алексей Золотов