ДЛЯ ЛЮБИТЕЛІВ «ГОСТРИХ» ВІДЧУТТІВ

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник займає вісімдесят чотири відсотка території зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення. Не дивно, що він приваблює науковців з усього світу, які досліджують унікальність місцевої флори та фауни. За відповідних дозволів приїжджають сюди й туристи, які цікавляться будинками та іншими спорудами, покинутими людьми і взятими в полон природою.

Але на територію зони, а, отже, Заповідника незаконно заходять так звані «сталкери», які заради «гострих» відчуттів нехтують правилами відвідування заповідної території та наражають себе на небезпеку, яка може призвести до фатальних наслідків.

На днях працівники відділу відтворення та збереження тваринного світу затримали групу молодиків, котрі несанкціоновано проникли на територію Заповідника. На місце події було викликано співробітників правоохоронних органів, які склали протоколи про адміністративне правопорушення. Затриманих направлено до Іванківського відділення поліції.

Пам’ятайте: перебувати на території зони відчуження без спеціального дозволу – ЗАБОРОНЕНО! Несанкціонований перетин її межі є прямим порушенням ст.12 Закону України «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Нині на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника мешкає велика кількість диких тварин, які можуть бути небезпечними для незваних гостей. Нагадуємо, що фотопастки зафіксували появу в зоні бурого ведмедя, на сліди якого дослідники натрапляють вже кілька років.

Крім того, в Заповіднику є рисі, вовки, дикі кабани, отруйні змії та інші представники дикої природи, зустріч з якими становить загрозу для життя та здоров’я любителів адреналіну.

Якщо ви маєте бажання здійснити екскурсію зоною відчуження – подбайте про свій візит заздалегідь, у відповідності до встановлених правил. Адже це можна зробити цілком законно. Кваліфіковані фахівці подбають про ваше безпечне перебування та цікавий інформаційний супровід.