ЕКОЛОГІЧНА ОСВІТА: ТРЕНЕРИ – ПЕДАГОГАМ. ПЕДАГОГИ – УЧНЯМ

Цитата: «Екологічно виховані люди вміють зменшувати тиск на довкілля. І сьогодні ми вам це покажемо…»

Цю фразу можна вважати лейтмотивом анонсованого раніше семінару-тренінгу «Формування екологічної компетентності школярів у сучасній українській школі й установах природно-заповідного фонду», проведеного вчора в Іванківському районному ліцеї для педагогів (та й усіх бажаючих). Адже не секрет, що в нашому суспільстві саме вчителі у великій мірі є тією рушійною силою, яка формує світогляд дітей.

Організовували захід співробітники Чорнобильського заповідника. Ефективними коуч-тренерами були викладачі Інститут проблем виховання НАПН України/ Institute of problems on education Академії педагогічних наук України та Інституту післядипломної освіти ім. Бориса Грінченка Ольга Пруцакова й Ірина Санковська (Ирина Сан).

За три години цим фахівцям вдалось не просто донести до учасників, а їх зібралось більше семидесяти, чималий пласт корисної й цікавої інформації, а й показати за допомогою практичних занять та інтерактивних вправ (часто жартівливих чи дискусійних), як формувати в дітей екологічну компетентність, як трансформувати в поведінку та звички відповідні знання й уміння, як, зрештою, правильно розставляти акценти й вірно мотивувати.

Адже всі ми розуміємо, що в реальному житті людина не може зовсім не шкодити навколишньому середовищу, тобто не може цілком відмовитись від використання природних ресурсів. Інше питання, що у нас завжди є вибір – робити це більшою чи меншою мірою. Тому й підкреслили основну думку і лейтмотив семінару-тренінгу: «Екологічно виховані люди вміють зменшувати тиск на довкілля…».

Ще один присутній на заході гість – представник Кафедра екології та БЖД Національного транспортного університету Олена Бондар (Елена Бондарь) презентувала НТУ для потенційних абітурієнтів як один з українських вишів, де готують фахівців за спеціальностями «Екологія» й «Технології захисту навколишнього середовища». Для сучасного світу – це ті професії, що, як мовиться, «лікар прописав»…