Зона відчуження готується до розмежування державного кордону.

4  вересня в м. Пінськ (Республіка Білорусь) розпочалось чергове, 18-те, засідання Спільної україно-білоруської демаркаційної комісії.

Від України Спільну робочу групу з демаркаційних робіт у зоні відчуження очолює керівник Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника Тарас Мельничук.

«Одне з ключових питань цього засідання  – організація робіт по периметру зони відчуження. Нагадаю, що тільки в межах  нашого Заповідника – понад 150 км спільного з Білоруссю кордону.   Роботи на цій ділянці потребують особливої уваги, оскільки україно-білоруська частина державного кордону в межах  зони відчуження проходить по територіях,  які відносяться до І та ІІ радіаційно-режимних зон, де діє особливий санітарно-пропускний режим», – зазначив Т. Мельничук.

На порядок денний поточного засідання винесені для обговорення підготовлені українською стороною проекти керівних документів, що встановлюють порядок виконання робіт в межах територій, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС.  Це – проект «Програми безпечного проведення робіт з демаркації державного кордону в зоні відчуження та зоні безумовного (обов’язкового) відселення» й «Інструкція з радіаційної безпеки при проведенні робіт з демаркації в зоні відчуження та зоні безумовного (обов’язкового) відселення», розроблені спеціалістами ДСП «Екоцентр» під керівництвом генерального директора С. Кірєєва та за участі Чорнобильського радіаційно-екологічного заповідника й ДП «Українське державне аерогеодезичне підприємство».

Нагадаємо, що демаркаційний процес є результатом домовленостей між президентами й урядами України і Білорусі. Відповідно до Перспективного плану розмежування державного кордону, частину основних робіт планується завершити до 2023 року. Видача і підписання підсумкових демаркаційних документів – до кінця 2026 року.

Прес-служба ЧРЕБЗ