ЛЕКЦІЯ ДЛЯ СПІВРОБІТНИКІВ ЗАПОВІДНИКА

Немає меж досконалості. А тому, який би рівень професіоналізму не був, фахівцям потрібно постійно навчатись і вдосконалювати власні знання й навички.
Одним із способів такого розвитку для співробітників Чорнобильського заповідника є лекції, які час від часу організовує керівництво ЧРЕБЗ. Днями лекцію на актуальну тему “Охорона, відтворення та збереження лісів Чорнобильського заповідника” провів для працівників Іванківського та Київського представництв Заповідника один з його наукових співробітників Олександр Борсук.

Науковець розповів про основні характеристики та функції лісів зони відчуження, зазначивши при цьому, що лісові масиви займають понад 50 відсотків площі Чорнобильського заповідника. Основними породами дерев тут є сосна звичайна, береза, вільха, дуб.
Найбільше шкодять лісам зони відчуження пожежі, шкідники (сосновий шовкопряд, шовкопряд-монашка, сосновий пильщик та ін.), хвороби (коренева губка, трутовики, поперечний рак дуба), а також часткове заболочення в місцях нерозчищених меліоративних каналів, від чого дерева теж гинуть.

Під час лекції були розглянуті й шляхи вирішення цих проблем. Роботи по охороні, відтворенню та збереженню лісу повинні мати різну інтенсивність в кожній зоні Заповідника – від повного невтручання у заповідній зоні до традиційного лісокористування у зоні антропогенних ландшафтів.