ЛІСО..ГРИЗИ, ІНЖЕНЕРИ ТА БУДІВНИЧІ

Всього лиш – водний гризун, хоч і великий. Але як будує, як будує…
На території Чорнобильського заповідника єгері й науковці постійно спостерігають за активним життям бобрів. Ці тварини – вмілі інженери й будівничі, які вміють і нору вирити, і звести хатку з гілок та землі, й облаштувати водні канали, і збудувати справжню греблю.

Для своїх потреб бобри використовують, переважно, вільху, осику та вербу. Завдяки потужним різцям (зубам), ці невеличкі «лісогризи-лісоруби» валять тонкі деревця за 8-10 укусів. З товщими (12-15 см в діаметрі) справляються за 3-4 хвилини. Вони підгризають дерево так, щоб воно впало в потрібному напрямку.

До будівництва майбутньої греблі плоскохвості гризуни підходять відповідально. Підготовлену деревину з силою встромляють (загостреними кінцями) у дно, решту – закріплюють між ними. Бобри розуміють, що течія здатна зруйнувати греблю, тому підпирають її з боків різноманітним гіллям, мулом, листям та глиною. Водночас, як справжні майстри, на забувають з одного боку греблі влаштувати стік води, щоб паводок не зруйнував усю споруду.

Фото: Виктор Кучинськый