ПЕРШИЙ – НЕ ЗАВЖДИ «КОМОМ»

Минулого тижня, напередодні професійного свята освітян, нашими співробітниками був проведений перший виїзний семінар «Чорнобиль. Природа. Відродження» для педагогів природничого циклу (біології, основ здоров’я, географії, основ екології тощо) з Малинського району Житомирської області.
Кажуть, що подія, здійснена вперше, як і перший спечений млинець, часто виходить «комом». Проте не цього разу.
Адже маршрут семінару по території Заповідника був підготовлений і вивірений задовго до його початку. Тому захід вийшов змістовним, цікавим, насиченим не лише інформацією, але й емоціями. Зрештою, не кожен день вчителі мають змогу відвідати місця, де техногенна катастрофа залишила свої сліди. Та, одночасно, природа виявилась сильнішою за людину саме в плані виживання й пристосовування до нових умов.
Отож, на початку жовтня 22 педагогів та кілька супроводжуючих їх співробітників ЧРЕБЗ через ККП «Дитятки» в’їхали на територію 30-кілометрової зони відчуження. А пізніше – і в 10-кілометрову зону. Об’єктами, що відвідала того дня група, стали: відселене село Черевач, біля якого часто можна помітити коней Пржевальського; радіолокаційна станція Чорнобиль-2 – РЛЦ “Дуга”; об’єкт «Укриття»; пам’ятник пожежним-ліквідаторам; парк, алея з табличками-назвами відселених сіл в м. Чорнобиль; Ільїнська православна церква – єдина діюча церква в зоні відчуження; історико-етнографічна експозиція “Пам’ять про отчий край”.
Враховуючи мету і завдання семінару, учасників знайомили не лише з культовими об’єктами зони відчуження, але й видами та особливостями екосистем цієї території, специфікою відновлення типових природних ландшафтів Полісся.
Крім того, учасники семінару почули багато цікавої інформації з приводу відродження й розвитку тваринного світу на території Заповідника в останні десятиліття після Чорнобильської катастрофи.
Наприкінці заходу кожному вручили Сертифікат учасника виїзного семінару «Чорнобиль. Природа. Відродження».
Отриманими враженнями й новими даними педагоги зможуть поділитись не тільки з колегами, а й з учнями, яким вони викладають природничі предмети в навчальних закладах Житомирської області.