ПРО МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

Ви знали, що на Землі вже більше 7,6 мільярдів людей? Уявляєте, скільки породжує глобальних проблем така кількість населення! Проте цього разу звернемо увагу лише на одну з них: необхідність величезних енергоресурсів, аби забезпечити людство тими потребами, до яких воно звикло в процесі науково-технічного прогресу.

Звісно, люди не готові відмовитись від «благ цивілізації» й повернутись у «кам’яний вік». Але кожен з нас окремо і суспільство в цілому можуть запроваджувати різноманітні заходи енергозбереження, таким чином суттєво економлячи вичерпні ресурси планети.

Аби звернути увагу влади і кожного жителя Землі на те, як важливо раціонально розпоряджатись ресурсами, в 2008 році Міжнародна екологічна мережа SPARE заснувала свято – Міжнародний день енергозбереження. Цю ініціативу підтримали 20 держав, в тому числі й Україна.

У ці дні в багатьох містах і містечках світу проходять різноманітні акції, спрямовані на те, щоб проінформувати людей про способи енергозбереження та альтернативні джерела енергії, розповісти, чому важливо її економити.

Навіть у звичайнісінькому побуті сучасна людина можу застосувати сотні методів, аби зекономити енергію. Що, до речі, вигідно й у матеріальному плані. Наприклад, купувати енергозберігаючі лампи; вимикати різноманітні прилади з електромережі, не використовуючи режим очікування; купувати побутову техніку класу не нижче А; вимикати світло, коли виходите з кімнати; утеплювати будинки тощо.

Ці «дрібниці» у масштабі країни, а,тим більше, планети зберігають величезні енергоресурси, які знадобляться наступним поколінням.

Про все це фахівці Чорнобильського радіаційно-екологічного заповідника розповідали на спеціальних бесідах, які вони провели в дитячих навчальних закладах Іванкова. Адже принципи енергозбереження мають стати не тільки гарною звичкою з раннього дитинства, а й перерости у стиль життя вже в дорослому віці.