тиждень права

До уваги громадян!

Всеукраїнський тиждень права-2018

Кабінет Міністрів України схвалив План заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права. Відповідне розпорядження № 681-р від 26.09.2018 року підписано прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.

Проведення Всеукраїнського тижня права триватиме з 10 по 14 грудня 2018 року. Він відзначається в знак проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини та проводиться щороку в тиждень, який включає 10 грудня — День прав людини.

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права громадяни мають можливість звернутися до Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника та отримати безоплатну первинну правову допомогу з питань реалізації і захисту своїх прав та законних інтересів відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

Звертатися можна за тел.: (044) 275 01 33 або безпосередньо до юрисконсульта Заповідника — Ткачука Ярослава Сергійовича — за адресою: м. Київ, вул. Преображенська, 25, 4 поверх.

Окрім того, 12-13 грудня для працівників Заповідника будуть проведені тематичні лекції на тему “Знай свої права!” з метою підвищення загального рівня правової культури та набуття громадянами необхідного рівня правових знань. До лекцій можуть приєднатися всі бажаючі за попереднім записом по телефону: (044) 275 01 33.

12 грудня лекція проходитиме за адресою: м. Київ, вул. Преображенська, 25, 4 поверх.

13 грудня лекція проходитиме за адресою: Київська область, смт. Іванків, вул. Толочина, 28.

Лекції проводитимуться з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини, у рамках яких передбачається висвітлити питання міжнародно-правових стандартів у сфері захисту прав людини, поняття і сутності прав людини, основних механізмів їх захисту.

Одні з основних засад Декларації визначені в статті 23, а саме:

  1. Кожна людина має право на працю, на вiльний вибiр роботи, на справедливi i сприятливi умови працi та на захист вiд безробiття.
  2. Кожна людина, без будь-якої дискримiнацiї, має право на рiвну оплату за рiвну працю.
  3. Кожний працюючий має право на справедливу i задовiльну винагороду, яка забезпечує гiдне людини iснування, її самої та її сiм’ї, i яка в разi необхiдностi доповнюється iншими засобами соцiального забезпечення.
  4. Кожна людина має право створювати професiйнi спiлки i входити до професiйних спiлок для захисту своїх iнтересiв.

Генеральна Асамблея проголосила цю Загальну декларацiю прав людини як завдання, до виконання якого повиннi прагнути всi народи i всi держави.