ЧИМ НЕ ДИВО?

Йордан, Водохреща, Богоявлення… Так, останнє традиційне свято різдвяно-новорічного циклу має три назви. Йордан, бо саме з цією річкою пов’язують хрещення Ісуса Христа Іоанном Хрестителем. Водохреща, бо люди вірять, що в цей день вода стає цілющою й очищає. Богоявлення, бо, згідно з Біблією, під час хрещення на Ісуса з неба у вигляді голуба зійшов Дух Святий…

Як би там не було, але саме 19 січня тисячі українців у кожному селі та місті вважають за потрібне (десь на глибинному генетичному рівні) якщо й не зануритись у крижану воду (не в кожного вистачає на це духу), то обов’язково набрати святої води. Правда чи сила віри, але багато хто переконувався, що вода з Водохреща зцілює й очищає. А ще вона не псується, не має запаху і зберігається протягом усього року.

Але найцікавіше те, що цього дня і водохресної ночі уся вода (не лише намолена священиками) має цілющу силу. Тому її можна набрати зі звичайної криниці чи джерела.
Уявіть собі: кожна річечка, річка, озерце чи ставок наповнені водохресною водою, що має унікальні властивості. Чим не диво?
На території Чорнобильського заповідника багато різних проточних і стоячих водойм, а тому ми знаємо, що свято Водохреща наповнить їх великою силою, яка дозволить і далі підтримувати життя в зоні відчуження. Його розквіт тут – теж велике диво.

Тож щиро вітаємо усіх наших друзів і поціновувачів зі святом Богоявлення. Зі світлими й добрими починаннями вас.
Христос Хрещається!