ЩИРО ВІТАЄМО! Карпатський біосферний заповідник в цьому році святкує свій півстолітній ювілей.

Цей природний резерват охоплює майже 60 тисяч гектарів, що розташовані в межах кількох районів Закарпатської області.

Ви гадаєте, що ця природоохоронна територія цікава тільки для дослідників та вчених? Помиляєтесь. Виявляється, Карпатський заповідник щороку відвідує, крім наукових співробітників та екологів, до 80 тисяч туристів. А все тому, що тут розташовані унікальні й дивовижні природні об’єкти: букові й смерекові праліси, серед яких прокладені більше двох десятків екологічних маршрутів; гора Говерла, вершину якої намагаються подолати все більше українців та іноземців; Долина нарцисів, красою якої не можна не захоплюватись; десятки занесених у Червону книгу України тварин і рослин тощо.

Цими днями з нагоди 50-річчя організації Карпатського біосферного заповідника на його території відбуваються різноманітні ювілейні заходи. На які запрошено, в тому числі, і представників нашого Заповідника Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник

Фахівці ЧРЕБЗ Юлия Косько та Тетяна Прибора взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Проблеми збереження гірських екосистем та сталого використання біологічних ресурсів Карпат», що була розділена на два етапи – науковий та практичний.
У рамках першого проводились пленарні й секційні засідання, де виступали учасники конференції. Практична ж частина включала екскурсії до природничого музею екології гір, комплексу «Золота форель», де розводять цю відому річкову рибу і, загалом, по території заповідника, що цієї осінньої пори вражає прозорим чистим повітрям, буянням яскравих фарб, клекотом води бурхливих рік, мальовничими краєвидами високих гір.

Екскурсійною родзинкою стало сходження на вершину Говерли, аби, крім чудових вражень і перевірки власних сил та витривалості, виконати ще одну важливу місію…
Проте детально про цю подію – в окремому фоторепортажі.

А наразі ми вітаємо колег з чудовим святом і щиро бажаємо Карпатському біосферному заповіднику та колективу його співробітників подальшого розвитку, чергових величних ювілеїв, захоплення й радості від виконання дійсно шляхетної й непростої справи захисту й збереження природи у всій її первозданній і дикій красі.