19 лютого – День Державного Герба України

ТРИЗУБ

Кожна держава має власні важливі символи. Україна – не виняток. Ми поважаємо наш синьо-жовтий Прапор, впізнаємо з перших тактів та перших слів мелодію й текст Гімну і, звісно, ні з чим не сплутаємо наш Державний Герб – золотий тризубець особливої форми на синьому щиті.

Правда, не всі знають, що постановою Верховною Ради від 19 лютого 1992 року тризуб визначено малим гербом України. Він мав стати головним елементом великого герба (на рівні з іншим зображенням – герба війська Запорізького – козака з мушкетом).

І хоч досі на розгляд українського парламенту не винесено остаточний проект зображення Великого Державного Герба, Тризуб відмінно справляється з покладеною на нього місією одного з трьох символів незалежної й самостійної держави Україна. Справляється, бо, в першу чергу, підкреслює спадкоємність з попередніми періодами української історії. Адже тризуб як державний символ налічує не менше тисячі років: у давні часи це був знак князівського роду Рюриковичів – правителів Русі; сто років тому його затвердили державним гербом Української Народної Республіки (УНР), а в часи радянської тоталітарної системи тризуб став символом боротьби українців за незалежність.

До речі, російська агресія в Криму та на Сході України розпочиналась із знищення тризуба як маркера української ідентичності. Що підводить нас до головного висновку: ми повинні цінувати й шанувати наш Державний Герб, який об’єднує українських патріотів – де б вони не захищали суверенітет і цілісність України.

Зі святом!