2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

ГОДІ ВИСНАЖУВАТИ ВОДНО-БОЛОТНІ УГІДДЯ!
МИ НЕ БЕЗСИЛІ У ПРОТИДІЇ ЗМІНАМ КЛІМАТУ!

Без численних артерій та судин, наповнений кров’ю, людське тіло не може існувати. Як не може існувати живий світ Землі без води – повноводих рік і річечок, озер і ставків, струмків, боліт та підземних водоносних горизонтів.

Всесвітній день водно-болотних угідь – з тих міжнародних свят, що віддають належне важливості й безцінності цього планетарного ресурсу. Ресурсу, що має здатність вичерпуватись і зникати через безконтрольну господарську діяльність людини.
Аби привернути увагу громадськості й урядів різних країн світу до цієї проблеми, другого лютого 1971 року в Ірані була підписана так звана Рамсарська конвенція – документ про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, в першу чергу, в якості проживання водоплавних птахів. День її підписання, але вже в 1997-му році, був оголошений Всесвітнім днем водно-болотних угідь.

Україна також приєдналась до Рамсарської конвенції. Кілька десятків водно-болотних угідь у межах територій природно-заповідного фонду країни отримали статус міжнародних. Однак на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника водно-болотних угідь міжнародного значення поки нема. Зате є численні стоячі й проточні, природні й штучні водойми, що також відіграють не просто важливу, а незамінну роль у підтриманні унікальності місцевих екосистем.

Тому, ЧРЕБЗ також приєднується до екологічних заходів, котрі проводяться щороку для привернення уваги громадськості до цінності водно-болотних угідь. Співробітники Заповідника організували лекції у навчальних закладах Іванківського та Поліського районів, які були присвячені цій важливій екологічній даті. Учні дізналися про користь водно-болотних угідь, важливість їх захисту та роль у збереженні клімату, адже гаслом цьогорічного дня ВБУ є: ГОДІ ВИСНАЖУВАТИ ВОДНО-БОЛОТНІ УГІДДЯ! МИ НЕ БЕЗСИЛІ У ПРОТИДІЇ ЗМІНАМ КЛІМАТУ!