3 березня — Всесвітній день дикої природи

 

 

 

КОЖЕН МОЖЕ СТАТИ НА ЗАХИСТ

Чим більше розвивається людство, чим стрімкіше вперед рухається прогрес, тим менше навколо нас залишається природи в її первісному дикому стані. Це – факт, з яким не посперечаєшся.

Однак в наших силах максимально дбайливо ставитись до навколишнього живого світу. Саме для того, щоб привернути увагу громадян та влади до краси й різноманіття дикої природи, до важливості її захисту та охорони, Генеральна Асамблея ООН в 2013 році проголосила нове свято. Дата його святкування призначена завдяки іншій події – 3 березня 1973 року була прийнята відома Конвенція СІТЕС, що забороняє торгівлю зникаючими представниками флори і фауни.

Україна приєдналась до цієї Конвенції. Але від держави мало що залежить, якщо її громадяни – екологічно безвідповідальні. Адже долю дикої природи визначають дії кожного з нас.

Території Чорнобильського заповідника – це справжній оазис дикої природи, де антропогенний фактор зведений до мінімуму. Сотні представників фауни та флори тут прекрасно себе почувають.

Проте світ навколо нас – очевидно більший за площу Заповідника. Тому не будьмо байдужими: зберігаймо світ тварин і рослин, що нас оточує, таким, яким би ми хотіли залишити його нашим дітям.

Фото слідів білки, видри та пари вовків зроблені під час роботи фахівців відділу екології флори та фауни Заповідника: Светлана Евдокимова та Євгеній Воробйов.