5 жовтня – День створення Міжнародного союзу охорони природи

Україна теж член МСОП

Сьогодні у світі існує чимало екологічних організацій та природоохоронних рухів, які так чи інакше аналізують, контролюють та захищають стан довкілля, намагаючись передати у спадок наступним покоління оточуюче середовище в стані, як мінімум, не гіршому за існуючий.

Міжнародний союз охорони природи одна з наймасштабніших і найвідоміших з таких організацій. Її завдання і ціль – охорона та поліпшення навколишнього середовища в масштабі планети та підтримка співробітництва з питань охорони природи урядових, державних і громадських організацій усіх країн світу.

До речі, саме МСОП є авторитетом у підготовці національних Червоних книг видів, які мають охоронятися. Адже ця організація веде Міжнародний червоний список з обємною електронною базою даних.

Міжнародний союз охорони природи заснований ще в 1948 році в Швейцарії, де й нині знаходиться його головний офіс. На теперішній час членами МСОП є 78 країн, 112 урядових та 735 неурядових організацій (в тому числі й українських), а також велика кількість вчених з 181 країни.