Основні завдання відділу інформаційно-просвітницької роботи.

Розроблення напрямків інформаційної політики та взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю. Сприяння формуванню ефективної природоохоронної політики щодо основних напрямків роботи Заповідника.

Організація заходів з інформування громадськості про діяльність Чорнобильського заповідника на території України та за її межами, а також збір, узагальнення та систематизація цієї інформації.

Розробка інформаційно-просвітницької продукції (тексти, плакати, проспекти, каталоги, буклети тощо), підготовка технічних завдань та макетів на її виготовлення. Координація проведення рекламної кампанії (соціальна реклама).

Підготовка, видання та розповсюдження інформаційних матеріалів щодо висвітлення діяльності Заповідника в ЗМІ та мережі Інтернет. Підготовка пропозицій та проведення заходів щодо підвищення рівня поінформованості громадськості щодо діяльності Заповідника.

Співпраця з громадськими природоохоронними організаціями, Центрами творчості для молоді та юнацтва, загальноосвітніми та вищими навчальними закладами.