Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Флора Фауна Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника ми у facebook t.me/zapovidnyk


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation Ecological Biosphere Reserve
СТО ВІДТІНКІВ МАЙБУТНЬОГО Конкурс есе для дорослих.

Запрошуємо до участі в конкурсі креативних, з нестандартним мисленням творчих людей, науковців, екологів, природозахисників, просто любителів і знавців природи тощо, котрі можуть і хочуть поєднати політ власної уяви з фактичним підґрунтям, сміливу фантазію й точний аналіз, красиві мрії й сухий реалізм, й описати картину майбутнього: яким ви бачите Чорнобильський заповідник через сто років?

Інколи нам хотілось би мати машину часу, аби дізнатись: а що там за пеленою століть? Та поки реальні мандрівки в часових вимірах залишаються фантастикою. Хіба вчені-футурологи окреслюють можливі варіанти подій в усіх сферах людського прогресу чи занепаду. Але інколи реальність перевершує найфантастичніші сценарії та найбільш утопічні концепції.
Нам теж було б надзвичайно цікаво дізнатись або хоча б уявити:
- якою через століття буде територія нинішнього Заповідника?
- що надзвичайного й особливого може статись в місці, де природа поборює радіоактивне забруднення й показує всьому світу власну міць?
- чи зможе людина віднайти ідеальний баланс і, поєднавши надсучасні технологічні досягнення й наукові відкриття, створити тут… Що?
Ми запрошуємо вас побути штурманом машини часу, а потім ще й оповідачем:
- що ви побачили на території Чорнобильського заповідника через сто років;
- які дива, як на час сьогоднішній, чи, навпаки, їх відсутність і суцільний праліс? Чому ви побачили саме це і що призвело до таких разючих змін, якими вони не були б?
Та однієї фантазії мало. Потрібно й деяке обґрунтування такого, досить неблизького для нас, майбутнього. Звісно, ми не маємо штатних футурологів. Тому й звертаємось до потенційних учасників конкурсу для дорослих – всіх, хто знає, що таке заповідна територія в зоні відчуження й уявляє, якою вона може бути через століття.
Ваші конкурсні роботи будуть не просто цікавими розповідями з елементами наукової фантастики, які колись, цілком вірогідно, і стануть реальністю. Та, можливо, дещо з ваших сміливих припущень можна буде втілювати вже сьогодні. Століття розпочинається…
Запрошуємо до участі в конкурсі написання есе осіб старших 18 років.
Мова есе – українська.
Об’єм до 6 сторінок А-4, шрифт Times New Roman, інтервал 1, розмір шрифту 12.
Роботи надсилати в текстовому форматі WORD. Назва документу, ім’я та прізвище автора – латинськими літерами ( приклад: Staroguk_Kyrylo.doc ). У листі обов’язково вказувати українською мовою ім’я та прізвище, контактний номер телефону, місце роботи / навчання.
Есе надсилайте до 01 грудня 2020 року на електронну адресу info@zapovidnyk.org.ua з поміткою «КОНКУРС ЕСЕ».
ГОЛОВНИЙ ПРИЗ – ЕКСКЛЮЗИВНИЙ ОДНОДЕННИЙ ТУР ДО ЧОРНОБИЛЬСЬКОГО ЗАПОВІДНИКА

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua