Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Геоінформаційний портал Флора Фауна Гриби Лишайники Водні об'єкти Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури Метеорологічні дані ми у facebook t.me/zapovidnyk instagram


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve
НОВІ СТАНДАРТИ ЯКОСТІ Й ОНОВЛЕНИЙ ПРАВОПИС

Під час чергової понеділкової наради, крім розгляду багатьох питань поточної роботи Чорнобильського заповідника, співробітники ЧРЕБЗ отримали деяку нову й важливу інформацію.

Керівник сектору документального забезпечення та контролю виконання доручень Алла Шевченко розповіла колегам про необхідність запровадження найсучаснішої версії стандартів ISO 9000: 2015 Системи управління якістю. Основні принципи і поняття. Запровадження цієї системи дозволить підвищити рівень компетентності й конкурентоздатності колективу Заповідника.

А от підвищити професійність та елементарну грамотність працівників ЧРЕБЗ можуть знання оновленого «Українського правопису», який набрав чинності 3 червня цього року.
Саме цими знаннями й поділились з присутніми на нараді у київському та іванківському офісах Вікторія Мельничук-Володькіна та Ольга Розуменко.

Фахівці наголосили, що правопис стосується виключно письмової мови, він нікого не змушує використовувати слова по-новому в усному мовленні. Норми та правила нової редакції правопису рекомендовано застосовувати, в першу чергу, в офіційно-діловому стилі мовлення. І в офіційних текстах, аби уникнути юридичних колізій у майбутньому.

Варто зауважити, що кількість змін в оновленому правописі не є критичною, а їх характер не настільки драматичний, як можна подумати, простеживши бурхливі обговорення в соціальних мережах. Навпаки, чимало правил написання слів спрощено. Також правопис передбачає паралельне використання слів нового й старого правописів, хоч і є кілька винятків, коли слова можуть вживатися без варіантів.
Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua