Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Геоінформаційний портал Флора Фауна Гриби Лишайники Водні об'єкти Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури Метеорологічні дані ми у facebook t.me/zapovidnyk instagram


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve
ІЗ ЗАШМОРГАМИ НА ШИЯХ…

Те, що ви побачите на цих фотоматеріалах – як гнійний нарив, що з’явився там, де давно існувала проблема.
Проблема необхідності масштабної очистки зони відчуження від численних людських артефактів, значна частина яких є потенційними смертельними пастками для місцевих представників тваринного світу.
Каналізаційні колодязі, залишки натянутих дротів, особливо колючих, проржавілі металеві труби і т.д. – це все необхідно збирати, утилізувати, розчищати чи засипати.
Однак найстрашніше серед всього цього мотлоху – пастки-петлі на великих копитних, свідомо встановлені хижими двоногими, яких важко назвати навіть браконьєрами, бо це – шкуродери, паразити й бездушні циніки.
Другого грудня співробітники Чорнобильського заповідника отримали анонімне повідомлення про кричущий факт загибелі коней Пржевальського з зашморгами на шиях біля с. Корогод.
Науковці відразу виїхали на місце можливого злочину. Як виявилось, дійсно, в петлі з металевого тросу потрапило спочатку лоша віком до одного року, а потім доросла особина (можливо, кобила).
Тварини намагались звільнитись з пасток, але загинули. Трупи об’їли вовки та круки….
Зібрані матеріали разом із заявою передані до правоохоронних структур. За ними їх частина робота – відшукати злочинців.
Однак є інформація, що на території зони відчуження встановлена не одна така пастка. Їх потрібно розшукати й знищити. А заодно й сотні інших небезпечних предметів, що можуть становити серйозну загрозу для мешканців Заповідника.
Розуміємо, що це – умовні авгієві стайні. Проте, кому, як не нам, братись за них?
Але без вас – громадськості, активістів і меценатів – нам не обійтися!
Чим ви можете нам допомогти? В першу чергу, підтримкою й розголосом. Аби такі злочини ефективно розслідувались й не були прикриті.
По-друге, фінансовими внесками на наш благодійний рахунок (переходьте за посиланням та скористайтеся ручним форматом переказу благодійних коштів)
Це дозволить Заповіднику, котрий фінансується з бюджету і не має окремих статей витрат на такі специфічні роботи, організувати масштабний рейд й активно зайнятись очисткою заповідної території.
Нагадуємо: призначення платежу БЛАГОДІЙНІСТЬ або БЛАГОДІЙНА ДОПОМОГА, в інакшому випадку ми не зможемо використати кошти


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua