Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Геоінформаційний портал Флора Фауна Гриби Лишайники Водні об'єкти Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури Метеорологічні дані ми у facebook t.me/zapovidnyk instagram


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve
ЗИМА ДЛЯ ТВАРИН - ВИКЛИК

Зимовий період в житті тварин різко відрізняється від інших сезонів року. Зниження температури, короткий світловий день, сніговий покрив, відсутність зеленої біомаси – все це є викликом для існування представників фауни.
Частина птахів мігрує в теплі краї. Комахи, амфібії та рептилії входять до стану заціпеніння. Ведмідь, єнотоподібний собака та борсук впадають у зимову сплячку. А от копитні переживають зиму активно.
Взимку на території Чорнобильського заповідника найчастіше можна зустріти оленя звичайного. Зазвичай співробітники фіксують стада, розмір яких варіює від 3-4 до 10-15 особин. Основу їх раціону харчування складають пагони кущів і дерев.
Вітровали та боброві "лісосіки" також є джерелом гілкового корму. Справжній делікатес в цей час для копитних – зелена омела.
Сніг є фактором зниження мобільності: швидкість пересування та відстані істотно зменшуються. Для оленів критична глибина снігу становить 40-50 см. У ці дні в різних частинах Заповідника вона складала від 20 до 40 см (36 см – на метеостанції "Чорнобиль").
https://zapovidnyk.org.ua/index.php?fn=meteo-44
Разом з тим, тварини активно використовують ландшафт для захисту від холоду: під час вітру та снігопаду відходять до лісових масивів, в сонячні дні виходять на відкриті перелоги.


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua