Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Геоінформаційний портал Флора Фауна Гриби Лишайники Водні об'єкти Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури Метеорологічні дані ми у facebook t.me/zapovidnyk instagram


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve
УВАГА! ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНИЙ ПЕРІОД РОЗПОЧАВСЯ

Минулорічні масштабні пожежі, які через суху погоду розпочались ще в лютому, залишили випалені чорні шрами і на території Чорнобильського заповідника.
Так, в цьому році затяжна весна й волога погода не дають вогню можливості розгулятись, навіть якщо громадяни недбало й безвідповідально ставляться до розведення багать, спалювання трави, побутового сміття чи викидають недопалки на узбіччя доріг.
Однак пожежі можуть розгорітися і в, на перший погляд, несприятливих для поширення вогню умовах. Цьому підтвердження – вже цьогорічні факти розгулу некерованого полум’я в різних областях України.
Тому будьте надзвичайно уважні: пожежонебезпечний період розпочався!
Територія Чорнобильського заповідника – це, здебільшого, ліси та перелоги з сухими травами. Розведення багать, випалювання трав’янистої рослинності навіть поруч із зоною відчуження – особливо небезпечні, адже через сильні вітри вогонь може дуже швидко охопити лісові масиви заповідної території. Та чи не найстрашніше, що через пожежі гинуть дикі тварини, птахи, комахи. Звісно, можуть постраждати і люди.
Будьте обережні, пильні й відповідальні. Не розводьте багать у невстановлених місцях і не випалюйте суху траву.
Пам’ятайте: за порушення Правил пожежної безпеки в лісах України передбачена не тільки адміністративна, а, в деяких випадках, і кримінальна відповідальність.
У разі виявлення пожежі негайно телефонуйте 101.


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua