Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Геоінформаційний портал Флора Фауна Гриби Лишайники Водні об'єкти Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури Метеорологічні дані ми у facebook t.me/zapovidnyk instagram


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve
22 травня – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БІОЛОГІЧНОГО РІЗНОМАНІТТЯ ЯК МОЖНА ДОПОМОГТИ ПРИРОДІ

Це свято – звернення і заклик до кожної людини, чиїм домом стала наша планета.
Днями екоосвітяни Заповідника разом з учнями Іванківської ЗОШ №2 та волонтерами групи «Хранителі Полісся» обговорили тему повсякденних зусиль кожного у збереженні біорізноманіття. Адже без участі в його захисті всіх разом і кожного зокрема – будь яким найдоступнішим способом – наша планета катастрофічно збідніє і на видову різноманітність, і на природні ресурси.
Чи потрібно кардинально змінювати спосіб життя, щоб допомогти збереженню біологічного різноманіття на своєму рівні? Звичайно, ні.
Для початку достатньо щодня робити кілька простих речей: їсти місцеві та сезонні продукти, економити воду, з органічного побутового сміття робити компост, більше дізнаватися про оточуючі види тварин і рослин тощо.
Під час колективної дискусії ми розглянули реальні кроки в різних категоріях. Наприклад, можна взяти безпосередню участь в якихось «зелених» заходах, проявити громадянську ініціативу або дотримуватися наших порад для садівництва та городництва.
Беріться за справу самі, діліться знаннями з оточуючими і подумайте про те, як ще можна допомогти природі!
Ще одна приємна подія
Задіяні в природоохоронному проєкті «Полісся – дика природа без кордонів» наші волонтери з Іванківської ЗОШ №2 та Прибірського НВО отримали уніформу «Хранитель Полісся».
Відтепер учасники волонтерського руху мають офіційні атрибути причетності до міжнародного проєкту та навіть зовнішнім виглядом формуватимуть упізнання волонтерських команд.
Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua