Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Флора Фауна Гриби Лишайники Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури ми у facebook t.me/zapovidnyk instagram


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation Ecological Biosphere Reserve
ПОДАРУЙ РИСІ ІМ’Я.

Цікаве завдання для всіх шанувальників живого світу Чорнобильського заповідника: вигадати імена для диких кішок, ідентифікованих у зоні відчуження за допомогою фотопасток.
Є відома приказка: леопард ніколи не змінює свої плями. Незмінний і неповторний візерунок плям на шкірі й у іншої представниці котячих – рисі.
Така особливість – ніби унікальні відбитки пальців – дає можливість ідентифікувати кожну тварину.
Переглянувши сотні світлин з фотопасток, встановлених на території Чорнобильського заповідника в рамках проекту "Полісся – дика природа без кордонів", науковці визначили 11 дорослих і 2 юних рисей звичайних.
Тепер ми знаємо: на заповідній території мешкає, як мінімум, тринадцять диких кішок. І всі вони мають неповторну плямисту шкіру.
Однак ми хочемо більш ґрунтовно персоніфікувати кожного рідкісного хижака з родини котових, аби надалі максимально захищати й стежити за ними.
Для цього пропонуємо саме вам, наші шанувальники, подарувати тваринам власні імена.
Щотижня ми виставлятимемо по дві-три світлини рисей. Фантазуйте, придумуйте, імпровізуйте…
Це перший етап своєрідного завдання.
По його завершенні виберемо (звичайно, з вашою допомогою) серед запропонованих імен найкраще для кожної кішки «з китицями».
Зустрічайте перших трьох, поки безіменних….
Біля імені вказуйте порядковий номер рисі.


Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua