Заповідник Діяльність Офіційні документи Проекти Громадянам Карти ГІС Геоінформаційний портал Флора Фауна Гриби Лишайники Водні об'єкти Контакти Новини Благодійність Відвідування заповідника Дослідницькі інфраструктури Метеорологічні дані ми у facebook t.me/zapovidnyk instagram






Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник
Chornobyl Radiation and Ecological Biosphere Reserve
ДОСЛІДЖЕННЯ КИСНЕВОГО РЕЖИМУ ВОДОЙМ

Науковці Заповідника, серед інших завдань, досліджують абіотичні компоненти середовища (клімат, гідрологічний режим водних об’єктів), які впливають на життєдіяльність живих організмів.
Відносно новими для наукового відділу методами є вимірювання деяких основних гідрохімічних показників з використанням спеціального багатофункіонального приладу – мультиметра Horiba, отриманого як допомога в рамках японсько-українського проєкту SATREPS.
Днями були обстежені річки Прип’ять та Уж на кількох ділянках у межах Заповідника, деякі меліоративні канали й озера.
За результатами досліджень науковці стверджують, що кисневий режим річок Прип’ять та Уж наразі є сприятливим для життєдіяльності риб та інших водних тварин, оскільки виміряний вміст розчиненого кисню у воді перевищує гранично допустиму концентрацію (ГДК), яка для більшості видів риб становить 6 мг/л.
Натомість, у воді обмілілих меліоративних каналів та невеликих лісових озер вміст кисню зменшився нижче ГДК, що є несприятливим фактором.
Кисень надходить до води з атмосфери та виділяється у водоймі внаслідок фотосинтезу водних рослин. Саме тому на ділянках з поширенням водної рослинності вміст розчиненого кисню виявився до двох разів вищим порівняно з відкритими мілководними плесами, де переважає розкладання органіки, що супроводжується споживанням кисню.










Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник Tel: +38 (044) 275-01-88 Електронна пошта: info@zapovidnyk.org.ua